Հարավային Կորեայի Մուջու քաղաքում ընթացող թաեքվոնդոյի աշխարհի առաջնությունում հանդես եկավ Հայաստանը ներկայացնող երկու մարզիկ:
68 կգ քաշային կարգում Սերգեյ Վարդազարյանը 1/64-րդ եզրափակչում հաղթեց կուբացի Ֆերմին Կուեսադույին (24:15), բայց հաջորդ գոտեմարտում զիջեց իրանցի Աբոլֆազլ Յագուբիին (4:27):
74 կգ քաշային կարգում Դավիթ Վարդումյանը 1/64-րդ եզրափակչում առավելության հասավ Բութանի ներկայացուցիչ Նգվանգ Յունտենի նկատմամբ (26:4), իսկ հաջորդ մարտում պարտվեց խորվաթ Թոնի Կանաետին (5:27):
Հունիսի 28-ին տատամի կմտնի Հայաստանի հավաքականի վերջին ներկայացուցիչ, 2008 թվականի Եվրոպայի չեմպիոն, նախորդ տարվա մայրցամաքի առաջնության արծաթե մեդալակիր Արման Երեմյանը (87 կգ): Հայ թաեքվոնդոիստը կսկսի մրցել 1/32-րդ եզրափակչից:
Թաեքվոնդոյի համաշխարհային ֆեդերացիան (World Taekwondo Federation) այսուհետ կանվանվի Համաշխարհային թաեքվոնդո (World Taekwondo): Այս մասին հայտնում է կազմակերպության պաշտոնական կայքը: Ֆեդերացիայի ղեկավարությունը նման որոշում կայացրել է համացանցում տեղ գտած բազմաթիվ կատակների պատճառով: Նախկին անվան հապավումը` (WTF), համընկնում է տարածված անգլալեզու հայհոյանքի կրճատ ձեւի հետ, ինչը առիթ էր համացանցում բազմաթիվ կատակների:

На проходящем в южнокорейском городе Муджу чемпионате мира по тхэквондо выступили двое спортсменов, представляющих Армению.
В весовой категории 68 кг Сергей Вардазарян в 1/64 финала победил кубинца Фермина Куесаду (24:15), но в следующем поединке уступил иранцу Аболфазлу Ягуби (4:27).
В весовой категории 74 кг Давид Вардумян в 1/64 финала взял верх над представителем Бутана Нгвангом Юнтеном (26:4), а в следующем бою проиграл хорвату Тони Канаету (5:27).
28 июня на татами выйдет последний представитель сборной Армении – чемпион Европы 2008 года, серебряный призер прошлогоднего первенства континента Арман Еремян (87 кг). Армянский тхэквондист начнет соревноваться с 1/32 финала.
Всемирная федерация тхэквондо (World Taekwondo Federation) отныне будет называться Всемирное тхэквондо (World Taekwondo). Об этом сообщается на официальном сайте организации. Руководство федерации приняло подобное решение из-за многочисленных шуток в интернете. Аббревиатура старого названия (WTF) совпадает с сокращением распространенного англоязычного ругательства, что стало поводом для многочисленных шуток в интернете.