«Մեր ջրացատկորդների արդյունքը բավարար եմ համարում»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիչյանը՝ գնահատելով մարզիկների մրցելույթները Եվրոպայի առաջնությունում։
Մարզիչը դժգոհ չէ, բայց գիտի՝ իր սաներն ավելին կարող էին.
«Վլադիմիրն անհատական աշտարակացատկում իր վեց ցատկերից մեկը ձախողեց։ Եթե լավ կատարեր՝ կարող էր երեք հորիզոնականով ավելի բարձր տեղ զբաղեցնել։ Նախնական փուլում Վլադիմիրն ավելի բարձր միավորներ էր վաստակել։
Նույն մրցաձեւում Լեւ Սարգսյանն անհաջող ելույթ ունեցավ եւ եզրափակիչ դուրս չեկավ։ Պատճառն այն է, որ Լեւի մկանները քարացել էին։ Նա նույնիսկ չէր կարողացել նախավարժանք կատարել։ Իսկ սինքրոն ցատկում տղաներին խանգարեց Ազատի վնասվածքը»,- ասաց Հրաչյա Չանդիրյանը։
Կիեւում կայացած Եվրոպայի առաջնությունում 10 մ աշտարակացատկում Վլադիմիր Հարությունյանը 9-րդն տեղն էր զբաղեցրել, իսկ սինքրոն ցատկում Հարությունյան եղբայրները 6-րդն էին։

"Результат наших прыгунов считаю удовлетворительным", - отметил в беседе с пресс-службой НОКА главный тренер сборной Армении Грачья Чандирян, оценивая выступление наших спортсменов на чемпионате Европы.
Наставник доволен, но знает, что его подопечные могли сделать больше:
"Владимир в индивидуальных прыжках с вышки провалил один прыжок из шести. Если бы хорошо выполнил, мог подняться на три позиции выше. На предварительном этапе Владимир набрал более высокие очки.
В этой же дисциплине Лев Саргсян выступил неудачно и не вышел в финал. Причина в том, что у спортсмена затвердели мышцы. Он даже не смог провести разминку. А в синхронных прыжках ребятам помешала травма Азата", - сказал Грачья Чандирян.
На чемпионате Европы в Киеве Владимир Арутюнян в прыжках с 10-метровой вышки занял 9-е место, а в синхронных прыжках братья Арутюняны стали шестыми.