Ջրացատկորդ Հարությունյան եղբայրները կմասնակցեն Մադրիդի «Գրան Պրիին»
Մայիսի 26-28-ը հայ ջրացատկորդները կմասնակցեն Մադրիդի «Գրան Պրիին»: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց, որ մրցաշարին մասնակցելու են Ազատ եւ Վլադիմիր Հարությունյանները.
«Ազատը լիարժեք չի վերականգնվել վնասվածքից, սակայն դեռ մի քանի օր ունենք: Նա կմասնակցի միայն սինքրոն ցատկ մրցաձեւում, որպեսզի շատ չծանրաբեռնվի եւ վնասվածքը չխորանա: Իսկ Վլադիմիրը հանդես կգա նաեւ անհատական ցատկում:
Եղբայրների մարզավիճակն իդեալական չէ, պատրաստվելու քիչ ժամանակ ունեինք, բայց կփորձենք առավելագույնի հասցնել:
Մադրիդի «Գրան Պրին» մեզ համար կարեւոր է որպես մրցափորձ, Եվրոպայի առաջնությունից առաջ: Արդյունքներին այնքան էլ ուշադրություն չեմ դարձնում: Դեռ չգիտեմ ուժեղագույն մարզիկներ մասնակցելո՞ւ են, թե` ոչ: Այդ պատճառով դժվարանում եմ ասել՝ արդյո՞ք մեդալի շանս կունենանք: Մեր գլխավոր նպատակը Եվրոպայի առաջնությունն է»,- ասաց Հրաչյա Չանդիրյանը:
Ջրացատկի Եվրոպայի առաջնությունը կկայանա հունիսի 12-18-ը Կիեւում: Հայաստանը կներկայացնի երեք մարզիկ, սակայն հավաքականի գլխավոր մարզիչը դեռեւս չի որոշել թիմի կազմը:

С 26 по 28 мая армянские прыгуны в воду примут участие в "Гран-при" Мадрида. Главный тренер сборной Грачья Чандирян сообщил пресс-службе НОКА, что в соревновании примут участие Азат и Владимир Арутюняны.
"Азат полностью не восстановился от травмы, однако у нас есть еще несколько дней. Он примет участие только в синхронных прыжках, чтобы не перегружаться и не усугубить травму. А Владимир выступит также в индивидуальных прыжках.
Братья не в идеальной спортивной форме, у нас было мало времени для подготовки, но попытаемся достигнуть максимального.
"Гран-при" Мадрида важен для нас, как соревновательный опыт перед чемпионатом Европы. На результаты такого уж большого внимания не обращаю. Еще не знаю, выступят ли сильнейшие спортсмены, или нет. Поэтому затрудняюсь сказать, есть ли шансы на медаль. Наша главная цель – чемпионат Европы", - сказал Грачья Чандирян.
Чемпионат Европы по прыжкам в воду пройдет с 12 по 18 июня в Киеве. Армению представят три спортсмена, однако главный тренер сборной пока не определился с составом команды.