«Երրորդ տեղի համար գոտեմարտը շատ ճիշտ դասավորվեց: Մարզիչների հետ նոր պլան էինք մշակել, քանի որ Թուրքիայում կայացած մրցաշարում նույն մրցակցին պարտվել էի»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Վալոդյա Ֆրանգուլյանը.
«Մասնակցում էինք հաղթելու համար: Բայց բրոնզն էլ է ուրախալի, քանի որ երկար ժամանակ չէր հաջողվում մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությունում մեդալ նվաճել: Այդ առիթով շատ ուրախ եմ իմ եւ տղաների համար:
Առաջնությանը լավ պատրաստվել էի, ճանաչում էի բոլոր մրցակիցներիս եւ գիտեի` իմ քաշային կարգում չկա այնպիսի ըմբիշ, որին չկարողանամ հաղթել: Նույն սկզբունքով գոտեմարտում էի:
Սակայն, կիսաեզրափակիչ փուլը չստացվեց ռուս ըմբիշի հետ եւ երկրորդ անգամ չկարողացա հաղթել նրան: Գոտեմարտելու ընթացքում ես զգում եմ, որ կարող եմ ավելին, բայց այս անգամ տակտիկապես մի փոքր սխալվեցի: Հավաքների ընթացքում կշտկեմ, իսկ արդյունքը ցույց կտա աշխարհի առաջնությունը»,- նշեց Վալոդյա Ֆրանգուլյանը:

"Поединок за третье место сложился очень правильно. Мы с тренерами разработали новый план, поскольку я проиграл тому же сопернику на международном турнире в Турции", - сказал сегодня в беседе с журналистами бронзовый призер чемпионата Европы по борьбе Володя Франгулян.
"Мы участвовали, чтобы победить. Но бронза также радует, поскольку долгое время не удавалось завоевать медаль взрослого чемпионата Европы. Поэтому я очень рад за себя и за ребят.
Я хорошо подготовился к первенству, знал всех соперников и сознавал, что в моей весовой категории нет такого борца, которого я не смог бы победить. Боролся, исходя из этого принципа.
Однако в полуфинале с русским борцом не получилось. Я в третий раз не смог его победить. В ходе схватки чувствовал, что могу больше, но на этот раз немного ошибся тактически. На сборах исправлюсь, а результат будет виден на чемпионате мира", - отметил Володя Франгулян.