Դոհայում անցկացված մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության փուլի ոսկե մեդալակիր Արթուր Թովմասյանը (օղակներ) վնասվածքից հետո առաջին անգամ դուրս եկավ միջազգային հարթակ: Հայ մարմնամարզիկն այսօր լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ մրցաշարից առաջ անվստահություն ուներ, սակայն կարողացավ հավաքվել եւ եզրափակչում լավ ելույթ ունենալ.
«Վիրահատությունից հետո վեց ամիս չէի կարողանում օղակների վրայից ցատկ կատարել: Դա մեծ անվստահություն էր ինձ համար: Մարզիչներն ամեն ինչ անում էին, որ լավ հանդես գամ: Ազգային առաջնությունում բավական վստահություն ձեռք բերեցի, չնայած` լավ ելույթ չունեցա: Եթե մարզիչներս գոհ չեն իմ կատարումից` ես չեմ կարող գոհ լինել:
Փառք Աստծո, Դոհայում որակավորման փուլից հետո ավելի վստահ էինք ե´ւ ես, ե´ւ մարզիչները: Կարողացա հավաքվել եւ լավ կատարել վարժությունը: Երկար դադարից հետո կանգնեցի պատվո հարթակի առաջին աստիճանին. նման պահերին անբացատրելի զգացողություններ եմ ունենում: Այսպիսի իրավիճակներում փորձում եմ վայելել այդ մի քանի րոպեները: Հետո նորից աշխատելու ժամանակն է գալիս»,-ասաց Արթուր Թովմասյանը:

Артур Товмасян: В подобных ситуациях пробую насладиться этими минутами
Победитель прошедшего в Дохе этапе Кубка мира по спортивной гимнастике Артур Товмасян (кольца) после травмы впервые вышел на международный помост. Армянский гимнаст сегодня в беседе с журналистами отметил, что перед соревнованием испытывал неуверенность, однако смог собраться и хорошо выступпить в финале.
"После операции я полгода не мог спрыгнуть с колец. Это порождало во мне неуверенность. Тренеры делали все, чтобы я хорошо выступил. В национальном чемпионате я выступил не очень хорошо, зато ко мне начала возвращаться уверенность в своих силах. Если мои тренеры недовольны моим исполнением, я тоже не могу быть довольным.
Слава Богу, в Дохе после квалификационного этапа я и тренеры чувствовали себя уверенней. Я смог собраться и хорошо выполнить упражнение. После длительного перерыва  вновь встал на ступень пьедестала почета: в подобные мгновения испытываешь необъяснимые ощущения.
В подобных ситуациях пытаюсь насладиться этими несколькими минутами. Потом снова наступает время работать", - сказал Артур Товмасян.