Ռումինիայում` Մ 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունից եւ Գերմանիայում` «Chemistry Cup 2017» միջազգային մրցաշարից հետո հայ բռնցքամարտիկները ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանի գլխավորությամբ շարունակում են պատրաստվել հունիսի 14-26-ը Խարկովում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը:
«Գերմանիայում 3 մարզիկ հանդես եկավ: Վազգեն Շահվերդյանը (81 կգ) պարտություն կրեց առաջին մարտում:
Գոռ Երիցյանը (69 կգ) մեկնարկում հաղթանակ գրանցելուց հետո քառորդ եզրափակչում, մրցավարական տեսանկյունից վիճելի մարտում զիջեց մրցակցին:
Հովհաննես Դանիելյանը սկսեց կիսաեզրափակչից, որտեղ նրա մրցակիցը վնասվածքի պատճառով ռինգ չմտավ, իսկ պարտված եզրափակչում նրա դեմ դուրս եկավ ուժեղ մրցակից:
Ես հիմա բռնցքամարտիկներին չէի բաժանի առաջին եւ երկրորդ համարների: Դա պայմանական է:
Ապրիլին կվերսկսենք մարզումները` պատրաստվելով Եվրոպայի առաջնությանը: Դա մեր գլխավոր նպատակն է:
Ապրիլի 10-16-ը Թբիլիսիում կմասնակցենք Եվրոպայի եւ ԽՍՀՄ չեմպիոն Դավիթ Կվաչաձեի անվան միջազգային մրցաշարին: Կան եւս մի շարք մրցումներ Լեհաստանում, Սերբիայում, Ուկրաինայում, բայց դեռ պարզ չէ` ով որտեղ հանդես կգա»,- ասաց Դավիթ Թորոսյանը:

Боксеры продолжат готовиться к чемпионату Европы
После чемпионата Европы до 22 лет в Румынии и международного турнира "Chemistry Cup 2017" в Германии армянские боксеры под руководством главного тренера сборной Давида Торосяна продолжат готовиться к чемпионату Европы, который пройдет в Харькове с 14 по 26 июня.
"В Германии выступило 3 спортсмена. Вазген Шахвердян (81 кг) проиграл в первом бою.
Гор Ерицян (69 кг) после победы на старте, в 1/4 финала уступил в спорном с точки зрения судейства бою.
Оганес Даниелян начал с полуфинала, в котором его соперник не вышел на ринг (из-за травмы). В проигранном финале ему противостоял сильный соперник.
Я бы не стал сейчас делить боксеров на первые и вторые номера. Это сейчас носит условный характер.
В апреле возобновим тренировки, готовясь к чемпионату Европы в Харькове. Сейчас – это наша главная цель. С 10 по 16 апреля в Тбилиси примем участие в международном турнире, носящего имя чемпиона Европы и СССР Давида Квачадзе. Есть еще ряд соревнований в Польше, Сербии, Украине, но пока не решено, кто и где будет выступать", - сказал Давид Торосян.