Հայաստանի չորս առաջատար շախմատիստուհիները պատրաստվում են Եվրոպայի անհատական առաջնությանը
Մրցաշարում Հայաստանը կներկայացնի ազգային հավաքականի 4 շախմատիստ` գրոսմայստեր Էլինա Դանիելյանը, միջազգային վարպետներ Լիլիթ Մկրտչյանն ու Լիլիթ Գալոյանը, կանանց միջազգային վարպետ Մարիա Գեւորգյանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում կանանց ազգային հավաքականի մարզիչ Արթուր Չիբուխչյանն ասաց, որ այս պահին թիմն ինտենսիվ մարզվում է Երեւանում, իսկ ապրիլի 1-8-ը հավաքականն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Ծաղկաձորում:
Եվրոպայի առաջնության արդյունքներով 14 լավագույն շախմատիստները կստանան կանանց աշխարհի առաջնության ուղեգրեր:

Четыре шахматистки из Армении выступят на чемпионате Европы
Армения на турнире будет представлена 4 членами национальной сборной: гроссмейстер Элина Даниелян, международные мастера Лилит Мкртчян и Лилит Галоян, женский международный мастер Мария Геворгян.
В беседе с пресс-службой НОК РА тренер женской сборной Армении Артур Чибухчян сообщил, что в настоящее время команда проводит интенсивные тренировки в Ереване.
С 1 по 8 апреля сборная проведет в Цахкадзоре учебно-тренировочный сбор. По итогам чемпионата Европы 14 лучших шахматисток получат путевки на женский чемпионат мира.