Ավարտվեց սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի կանանց առաջնությունը: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լիզա Չադրչյանն ակնկալում էր, որ առաջնության մակարդակն ավելի բարձր պետք է լիներ.
«Վերջին օրերին մեր աղջիկներից մի քանիսը վատառողջ էին, նաեւ վնասվածքներ ունեին: Գուցե սա է պատճառը, որ առաջնության մակարդակն սպասվածից ցածր էր:
Մի քանի մարզիկներ մասնակցեցին ինչպես հարկն է, չնայած` կարող էին մի փոքր ավելի լավ: Մոտ օրերս ծրագիր ունենք, կաշխատենք` կվերականգնենք վնասվածքներից: Ամեն ինչ տեղը կընկնի:
Որոշ գործիքների վրա ունենք 14 միավորի հասնող բազա: Ցանկանում ենք մի փոքր բարձրացնել ցուցանիշը, իհարկե եթե սխալներ թույլ չտանք: Սակայն, ավելի լավ է կատարել բազայով եւ չվրիպել: Մարմնամարզությունում մեր աղջիկները զիջում են տղաներին»,-ասաց հավաքականի գլխավոր մարզիչը:
Լիզա Չադրչյանը հայտնեց, որ բազմամարտի Հայաստանի չեմպիոն Աննա Գրիգորյանն ամռանը պատրաստվում է մասնակցել օլիմպիական փառատոնին.
«Աննայի վարժության մեջ նոր տարրեր էինք ավելացրել, բոլորը կատարեց: Նա վատ չաշխատեց: Հույս ունենք, որ կհաջողվի ձեռք բերել պատանեկան օլիմպիական խաղերի ուղեգիր:
Առաջիկայում միջազգային մրցաշարեր կան: Պետք է քննարկենք եւ հասկանանք` որին ավելի նպատակահարմար կլինի մասնակցել: 3 աղջիկ պատրաստ են միջազգային ասպարեզ դուրս գալ»,- նշեց Լիզա Չադրչյանը:

Завершился женский чемпионат Армении по спортивной гимнастике. Главный тренер сборной Лиза Чадрчян ожидала, что уровень первенства будет более высоким.
"В последние дни некоторые наши девочки плохо себя чувствовали, а также имели травмы. Может из-за этого уровень чемпионата был ниже ожидаемого.
Несколько спортсменок выступили должным образом, хотя могли еще немного прибавить. В ближайшие дни у нас есть программа – будем работать, восстанавливаться от травм. Все встанет на свои места.
На некоторых снарядах имеем базу, достигающую 14 баллов. Хотим немного увеличить показатели, конечно, если не будем ошибаться. Однако лучше исполнять имеющуюся базу, избегая промахов. В спортивной гимнастике наши девочки уступают ребятам", - сказала главный тренер сборной.
Лиза Чадрчян заявила, что чемпионка Армении в многоборье Анна Григорян готовится летом участвовать в олимпийском фестивале: "В упражнения Анны мы добавили новые элементы, она их все исполнила. Девочка неплохо поработала. Надеемся, что ей удастся завоевать путевку на летние юношеские Олимпийские игры.
В ближайшем будущем ожидаются международные соревнования. Мы должны обсудить и понять, в котором из них будет более целесообразно участвовать. Три гимнастки готовы выступать на международной арене", - отметила Лиза Чадрчян.