Լևոն Աղասյանը` Բալկանյան երկրների չեմպիոն
Եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը հաղթող ճանաչվեց Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ընթացող Բալկանյան երկրների ձմեռային առաջնությունում: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում աթլետիկայի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Նարինե Շահբազյանը հայտնեց, որ կապանցի աթլետը 16 մ 39 սմ արդյունքով նվաճել է ոսկե մեդալ:
«8 մարզիկներ էին ներկայացնում մեր երկիրը Բելգրադում: Հիմա հայ աթլետները Սերբիայի մայրաքաղաքում ուսումնամարզական հավաքներ կանցկացնեն՝ պատրաստվելով Եվրոպայի առաջնությանը:
Բալկանյան երկրների առաջնությանը մասնակցած 8 մարզիկներից 5-ը կմասնակցեն կրկին  Բելգադում կայանալիք մայրցամաքային առաջնությանը (մարտի 3-5)»,- ասաց Նարինե Շահբազյանը:

Левон Агасян – чемпион Балканских стран
Прыгун тройным Левон Агасян стал победителем зимнего чемпионата Балканских стран по атлетике в Белграде. Как сообщила пресс-службе НОК РА генеральный секретарь Федерации атлетики Нарине Шахбазян, капанский атлет с результатом 16 м 39 см завоевал золотую медаль.
"Наша страна была представлена в Белграде 8 спортсменами. Теперь армянские атлеты проведут в столице Сербии учебно-тренировочный сбор, готовясь к чемпионату Европы. Первенство континента также пройдет в Белграде, с 3 по 5 марта. В нем выступят 5 из 8 наших участников чемпионата Балканских стран ", - отметила Нарине Шахбазян.