Ավարտվեց ծանրամարտի Հայաստանի պատանիների առաջնությունը
Երեւանի օլիմպիական հերթափոխի պետական քոլեջում ավարտված ծանրամարտի Հայաստանի պատանիների առաջնության եզրափակիչ օրը 94 կգ քաշային կարգում երկամարտի 260 կգ արդյունքով հաղթել է Յաշա Մինասյանը: Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Ջանիբեկ Գրիգորյանը (247 կգ), երրորդը՝ Արսեն Դադայանը (246 կգ):
Համեստ արդյունքներ են արձանագրվել +94 կգ քաշային կարգում: Այստեղ մրցանակային եռյակը կազմել են Կարեն Ասատրյանը (240 կգ), Սասուն Սահակյանը (161 կգ) եւ Կարեն Ավետիսյանը (159 կգ):
Վաղը ազգային եւ պատանեկան հավաքականներն ուսումնամարզական հավաքի են մեկնելու  Ծաղկաձոր: Պատանիները նախապատրաստվելու են ապրիլի 1-ից 10-ը Թաիլանդում կայանալիք այդ տարիքային խմբի աշխարհի, իսկ մեծահասակները՝ Եվրոպայի առաջնությանը, որը կայանալու է նույն օրերին, Խորվաթիայում:

В Ереванском государственном спортивном колледже олимпийского резерва в заключительный день соревнований в весовой категории 94 кг с результатом 260 кг в двоеборье победил Яша Минасян. Второе место занял Джанибек Григорян (247 кг), третье – Арсен Дадаян (246 кг).
Скромные результаты были зафиксированы в весовой категории +94 кг. Здесь призовую тройку составили Карен Асатрян (240 кг), Сасун Саакян (161 кг) и Карен Аветисян (159 кг).
Завтра национальная и юношеская сборные отправятся на учебно-тренировочный сбор в Цахкадзор. Юноши будут готовиться к чемпионату мира в Таиланде (1-10 апреля), а взрослые – к чемпионату Европы, который пройдет в эти же дни в Хорватии.