Պատանի ծանրորդները պայքարելու են օլիմպիական վարկանիշի համար
Երեւանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում ընթանում է ծանրամարտի  Մ17 տարեկան պատանիների Հայաստանի առաջնությունը:
62 կգ քաշային կարգում առաջին տեղը զբաղեցրեց Բաբկեն Բագրատյանը (230 կգ, երկամարտ), երկրորդ հորիզոնականը՝ Վարուժան Ղուկասյանը (217կգ), իսկ երրորդ տեղը բաժին հասավ Մովսես  Երանոսյանին (207կգ):
69 կգ քաշային կարգում հաղթեց Ռաֆիկ Հարությունյանը (287 կգ, երկամարտ), երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրին համապատասխանաբար  Արմեն Գրիգորյանը (283 կգ) և Գևորգ Ղահրամանյանը (234) կգ:
77 կգ քաշային կարգում հաղթող դարձավ 2016 թվականի Եվրոպայի պատանիների առաջնության չեմպիոն Կարեն Մարգարյանը (285 կգ), երկրորդ տեղը զբաղեցրեց  Արա Աղանյանը (267 կգ), երրորդը՝ Տիգրան Ամիրյանը (263 կգ):
Թովմաս Մելիքյանը հաղթող ճանաչվեց 85 կգ քաշային կարգում (261կգ, երկամարտ): Առաջնության արծաթե մեդալակիր դարձավ Հայկ Մանուկյանը (240կգ), իսկ Էրիկ Ներսիսյանը՝ բրոնզե մեդալակիր (224կգ):
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում պատանիների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Էդուարդ Կիզողյանը նշեց, որ  հանրապետության առաջնության մակարդակով  մարզիկները լավ արդյունքներ են ցուցադրել: Նա իր գոհունակությունը հայտնեց 69 կգ քաշային կարգում հաղթող ճանաչված գյումրեցի Ռաֆիկ Հարությունյանից, Արմեն Գրիգորյանից և Եվրոպայի չեմպիոն Կարեն Մարգարյանից:
Առջեւում պատանի ծանորդներին սպասվում է 2 ուսումնամարզական հավաք, իսկ ապրիլի 1-ին հավաքականը կմեկնի Թաիլանդ՝ պայքարելու 2 օլիմպիական վարկանիշերի համար:
Վաղը, առաջնության վերջին օրը պայքարի մեջ կմտնեն 94 կգ եւ +94 կգ քաշային կարգերում հանդես եկող ծանրորդները:

В Ереванском государственном спортивном колледже олимпийского резерва проходит чемпионат Армении по тяжелой атлетике среди юношей до 17 лет.
В весовой категории 62 кг первое место занял Бабкен Багратян с результатом 230 кг в двоеборье. На втором месте – Варужан Гукасян (217 кг), на третьем – Мовсес Ераносян (207 кг).
В весовой категории 69 кг с результатом 287 кг в двоеборье победил Рафик Арутюнян, опередивший Армена Григоряна (283 кг) и Геворга Гараманяна (234 кг).
В весовой категории 77 кг победителем стал чемпион Европы среди юношей 2016 года Карен Маркарян (285 кг). На втором месте – Ара Аганян (267 кг), на третьем месте – Тигран Амирян (263 кг).
В весовой категории 85 кг чемпионом стал Товмас Меликян, показавший в двоеборье результат 261 кг. Серебряными и бронзовыми призерами первенства стали соответственно Айк Манукян (240 кг) и Эрик Нерсисян (224 кг).
Главный тренер юношеской сборной Эдуард Кизогян в беседе с пресс-службой НОК РА сообщил, что результаты тяжелоатлетов нормальные для республиканского уровня. Наставник отметил напряженное соперничество в весовой категории 69 кг, где результат гюмрийца Рафика Арутюняна вселяет надежду на призовое место на чемпионате мира. Хорошее впечатление в этом весе оставил и Армен Григорян. Подтвердил свой класс чемпион Европы Карен Маркарян.
Впереди юных тяжелоатлетов ожидают два учебно-тренировочных сбора, а 1 апреля команда отправится в Таиланд, где на чемпионате мира наши спортсмены поборются за два олимпийских рейтинга.