Ծանրամարտի` Հայաստանի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանի կարծիքով` Օլիմպիական խաղերում Նազիկի գրանցած 242 կգ արդյունքը առավելագույնը չէր:
«Սա այն բացառիկ մրցումներից մեկն էր, որտեղ Նազիկն այդպես էլ մեդալ չունեցավ: Սակայն ժամանակները փոխվում են: Այս 5-րդ տեղը Նազիկի վնասվածքներից հետո իսկապես հերոսություն է: Եթե մի քիչ ավելի ժամանակ ունենայինք, ապա Նազիկն անպայման մեդալ կունենար, մեզ միայն ժամանակը չբավարարեց: Ինչ որ բան խանգարեց նրան, եթե առողջությունը նորմալ լիներ, ապա մեդալ էլ կլիներ: 5-րդ տեղը Նազիկի առավելագույնը չէր: Եթե Նազիկն ունենա համարձակություն և նորից շարունակի ծանրամարտով զբաղվել, ապա ես իմ կողմից խոստանում եմ` նա մեդալներ կունենա աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններում»,-ասաց գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը:
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում Հայաստանի ներկայացուցիչ 69 կգ քաշային Նազիկ Ավդալյանը երկամարտի 242 կգ արդյունքով զբաղեցրեց 5-րդ տեղը:

По мнению главного тренера женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташеса Нерсисяна, показанный Назик на Олимпийских играх результат в 242 кг не является максимальным.
«Это было одно из тех исключительных соревнований, где Назик так и не завоевала медали. Но времена меняются. Это 5-е место после травм Назик – настоящее геройство. Если у нас было бы больше времени, то Назик обязательно завоевала бы медаль, нам просто не хватило времени. Ей что-то помешало, если бы здоровье Назик было в порядке, то и медаль была бы. 5-е место не является максимальным для нее. Если Назик хватит смелости вновь продолжить занятия тяжелой атлетикой, то я, со своей стороны, обещаю, что она будет иметь медали с чемпионатов мира и Европы»,-отметил главный тренер Арташес Нерсисян.
На 31-х летних Олимпийских играх представительница Армении Назик Авдалян (69 кг) заняла 5-е место, набрав в сумме двоеборья 242 кг.