Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել 31-րդ Oլիմպիական խաղերին մասնակցելու նպատակով Բրազիլիա մեկնած Հայաստանի պատվիրակության անդամներին: Հայաստանցի օլիմպիականներին ուղղված Հանրապետության Նախագահի ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Սիրելի՛ օլիմպիականներ,
Ձեզ հիանալի հնարավորություն է տրված պաշտպանելու մեր երկրի մարզական պատիվը Ռիո դե Ժանեյրոյում` օգոստոսի 5-ին մեկնարկելիք 31-րդ Oլիմպիական խաղերում:
Մեծ սպորտը պահանջում է աշխատանք, կարգապահություն և հավատ սեփական ունակությունների հանդեպ: Օլիմպիական խաղերը միավորում են ուժեղ և համարձակ մարդկանց: Այդ հատկանիշներով դուք արդեն նվաճել եք համաշխարհային գլխավոր մարզահանդեսում մեր երկիրը ներկայացնելու իրավունքը: Դա արդեն մեծ պատիվ է: Մնում է, որ հաջողության հասնեք օլիմպիական մրցասպարեզներում և Հայաստանն` ըստ արժանվույն ներկայացնեք համայն հայությանն ու աշխարհի մարզասերներին:
Հավատում ենք Հայաստանի` 33 մարզիկներով համալրված պատվիրակությանը, որը թվով ամենամեծն է` մեր երկրի անկախացումից ի վեր: Դուք կարող եք և պարտավոր եք զարգացնել արդեն ձեռք բերածը և տեղ զբաղեցնել օլիմպիական պատվանդանին: Դուք բազմիցս հաստատել եք ձեր բարձր կարգը՝ ունեք համապատասխան վարպետություն, ընդհանուր լավ պատրաստվածություն, անհրաժեշտ փորձ և կամային բարձր որակներ:
Հուսանք, որ բրազիլական ստուգատեսում կարդարացնեք սպասելիքները, և ձեր հաղթանակների շնորհիվ` կբարձրացվի հայոց եռագույնը:

President Serzh Sargsyan sends a message to the Armenian participants of the 31st Olympic Games
President Serzh Sargsyan has sent a message to the members of the Armenian delegation left for Brazil for participating in the 31st Olympic Games. The message of the president to the Armenian Olympians says,
“Dear Olympians,
You have an excellent opportunity to uphold the sporting honor of our country in Rio de Janeiro, at the 31st Olympic Games which will kick off on August 5th.
Big sport demands work, discipline and faith in your own abilities. Olympic Games unite strong and brave people. With the mentioned qualities you have already gained the right of representing our country in the main sporting event of the world. It is already a great honor. You only need to succeed at the Olympic arenas and worthily represent Armenia to the whole Armenian nation and fans around the world.
We believe in the Armenian delegation comprising of 33 athletes which is the largest in the history of independent Armenia. You can and must develop the already achieved results and take a place on the Olympic pedestal. You have proved multiple times your high class - your relevant mastery, good general preparedness, necessary experience and high willing qualities.
We are hopeful that you will live up to our expectations at the Brazilian arena and thanks to your victories the Armenian tricolor will be raised.