Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել 31-րդ Oլիմպիական խաղերին մասնակցելու նպատակով Բրազիլիա մեկնած Հայաստանի պատվիրակության անդամներին: Հայաստանցի օլիմպիականներին ուղղված Հանրապետության Նախագահի ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Սիրելի՛ օլիմպիականներ,
Ձեզ հիանալի հնարավորություն է տրված պաշտպանելու մեր երկրի մարզական պատիվը Ռիո դե Ժանեյրոյում` օգոստոսի 5-ին մեկնարկելիք 31-րդ Oլիմպիական խաղերում:
Մեծ սպորտը պահանջում է աշխատանք, կարգապահություն և հավատ սեփական ունակությունների հանդեպ: Օլիմպիական խաղերը միավորում են ուժեղ և համարձակ մարդկանց: Այդ հատկանիշներով դուք արդեն նվաճել եք համաշխարհային գլխավոր մարզահանդեսում մեր երկիրը ներկայացնելու իրավունքը: Դա արդեն մեծ պատիվ է: Մնում է, որ հաջողության հասնեք օլիմպիական մրցասպարեզներում և Հայաստանն` ըստ արժանվույն ներկայացնեք համայն հայությանն ու աշխարհի մարզասերներին:
Հավատում ենք Հայաստանի` 33 մարզիկներով համալրված պատվիրակությանը, որը թվով ամենամեծն է` մեր երկրի անկախացումից ի վեր: Դուք կարող եք և պարտավոր եք զարգացնել արդեն ձեռք բերածը և տեղ զբաղեցնել օլիմպիական պատվանդանին: Դուք բազմիցս հաստատել եք ձեր բարձր կարգը՝ ունեք համապատասխան վարպետություն, ընդհանուր լավ պատրաստվածություն, անհրաժեշտ փորձ և կամային բարձր որակներ:
Հուսանք, որ բրազիլական ստուգատեսում կարդարացնեք սպասելիքները, և ձեր հաղթանակների շնորհիվ` կբարձրացվի հայոց եռագույնը:

Президент Армении Серж Саргсян направил обращение армянским участникам 31-х Олимпийских игр
Президент Серж Саргсян направил обращение членам делегации Армении, отправившейся в Бразилию для участия в 31-х Олимпийских играх. В обращении Президента Республики армянским олимпийцам, в частности, говорится:
«Дорогие олимпийцы,
Вам предоставлена прекрасная возможность защищать спортивную честь нашей страны в Рио-де-Жанейро, на стартующих 5-го августа 31-х Олимпийских играх.
Большой спорт требует работы, дисциплины и веры в собственные силы. Олимпийские игры объединяют сильных и смелых людей. Этими характеристиками вы уже завоевали право представлять нашу страну на главном спортивном событии мира. Это уже большая честь. Остается только добиться успеха на олимпийских соревнованиях и достойно представить Армению всему армянству и мировым болельщикам.
Мы верим делегации Армении из 33-х спортсменов, которая является наибольшей после принятия страной независимости. Вы можете и обязаны развивать уже приобретенное и занять место на олимпийском пьедестале почета. Вы неоднократно доказывали свой высокий уровень, имеете соответствующее мастерство, хорошую физическую подготовку, необходимый опыт и высокие волевые качества.
Надеемся, что вы оправдаете надежды на Олимпийских играх в Бразилии, и, благодаря вашим победам, будет поднят армянский триколор.