Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի փոքր երկրների խմբային փուլի երկրորդ տուրում համառ պայքարում 63:70 հաշվով զիջեց ամենատիտղոսակիր հավաքականին՝ Անդորրային, որն առաջնության գործող չեմպիոնն է:
Առաջին քառորդից հետո հայ բասկետբոլիստներն առաջ էին մրցակցից 14:12 հաշվով: Երկրորդ քառորդն ավարտվեց՝ 31:30 հօգուտ Հայաստանի ընտրանու: Երրորդ քառորդում Հայաստանի թիմը 53:55 հաշվով զիջեց անդորրացիներին:
Հանդիպման ամենաարդյունավետ խաղացող ճանաչվեց Անդրե Սպայթ Մկրտչյանը: Նա վաստակեց 23 միավոր:
Նախօրեին մեր հավաքականը 83:64 հաշվով հաղթել էր Մոլդովային:
Հունիսի 30-ին ժամը 14:45-ին Հայաստանի հավաքականը կխաղա Ուելսի ընտրանու հետ: Հանդիպման ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետևել «Առաջին ալիք»-ի ուղիղ եթերում, ինչպես նաև Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքում:

Сборная Армении по баскетболу во втором туре командного этапа чемпионата малых стран Европы со счетом 63:70 в упорной борьбе уступила самой титулованной сборной - команде Андорры, которая является действующим чемпионом.
После первой четверти армянские баскетболисты были впереди соперников со счетом 14:12. Вторая четверть завершилась со счетом 31:30 в пользу сборной Армении. В третьей четверти команда Армении уступила андоррцам со счетом 53:55.
Самым результативным игроком сборной был признан Андре Спайт Мкртчян, заработавший 23 очка.
Накануне наша сборная одержала победу над Молдовой со счетом 83:64.
30-го июня в 14:45 сборная Армении сыграет с командой Уэльса. Вы можете следить за трансляцией игры в прямом эфире «Первого канала» и на официальном сайте Национального олимпийского комитета Армении.