Արտաշատում անցկացվել է Մալոյան եղբայրներին նվիրված աթլետիկայի առաջին հուշամրցաշարը
Արտաշատի քաղաքային մարզադաշտում կայացել է  Մալոյան եղբայրներին նվիրված աթլետիկայի առաջին հուշամրցաշարը:
Միջազգային օրացուցային պլանով նախատեսված հուշամրցաշարը վարկանիշային էր, որում օլիմպիական ուղեգրերի համար եռացատկ և հեռացատկ մրցաձևերում պայքարել են հանրապետության մարզադպրոցների շուրջ 50 մարզիկներ: Մեր մարզիկներին չի հաջողվել արժանանալ օլիմպիական ուղեգրերի:
Տղամարդկանց եռացատկում հաղթող է ճանաչվել Արամայիս Սարգսյանը, կանանց պայքարում՝Քրիստինե Հարությունյանը: Մյուս մրցաձևում՝ հեռացատկում, հաղթողներ են ճանաչվել Արտակ Համբարձումյանը և Քրիստինե Հարությունյանը:

14:15 - 07 Jun, 2016
The first Memorial Athletics Tournament after Meloyan brothers was held at Artashat municipal stadium.
The internationally scheduled Memorial Tournament was qualifying and had brought together about 50 athletes from the state sports schools for the long and triple jump competitions. Our athletes failed to gain Olympic qualifications.
In the triple jump Aramayis Sargsyan became the men’s competition winner and Christine Harutyunyan  - the women’s. In the long jump Artak Hambardzumyan and Christine Harutyunyan took the first place