Ներկայացվել է Տոկիո-2020-ի տարբերանշանը
Ճապոնիայի իշխանություններն ընտրել են 2020 թվականի Օլիմպիական և Պարալիմպիկ խաղերի տարբերանշանը (Logo):
Խաղերի կազմկոմիտեն ներկայացրել է նոր տաբերանշանը, որն իր մեջ կրում է Էդո դարաշրջանի (1603-1868 թթ.) ուրույն ոճը: Նոր լոգոն ունի «Կումիտիմացումո» անվանումը: 2020 թվականի Օլիմպիական խաղերի լոգոյի ընտրությունը կատարվել է եզրափակիչ փուլ հասած 4 տարբերանշանների միջև:
Նախորդ տարի Խաղերի նախնական տաբերանշանի շուրջ մեծ աղմուկ բարձրացավ, երբ վերջինիս հեղինակ Կենձիրո Սանոյին մեղադրեցին գրագողության մեջ: Բելգիացի դիզայներ Օլիվյե Դեբին, ով 2013 թվականին բելգիական թատրոնի համար տաբերանշան էր ստեղծել, նմանություն էր գտել իր և Սանոյի ստեղծած տաբերանշան մեջ: Բելիգիացին դատարան դիմեց՝ հորդորելով Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին հրաժարվել ընտրված տաբերանշանից:
Հետագայում ՄՕԿ-ը չեղյալ հայտարարեց նախնական ընտրությունը և նոր մրցույթ հայտարարեց, որին կարող էր մասնակցել Ճապոնիայի՝ 18 տարին լրացած յուրաքանչյուր քաղաքացի:

Tokyo 2020 emblem has beeen represented
The Organizing Committee of the Games has presented the new emblem which expresses the refined style of the Edo period (1603-1868). The new emblem is called “Kumitimatsumo”. The selection of the emblem has been made among the 4 emblems designs reached the final.
Last year the first design of the emblem caused a scandal because its author, Kenjiro Sano, was blamed of plagiarizing the emblem design. Belgian designer Olivier Debie who had created an emblem for a Belgian theatre noticed similarity between his and Sano’s emblem. The Belgian went to court urging the International Olympic Committee to refuse from the selected emblem.
Later the IOC revoked its decision about the selected emblem and launched a new competition which was open for everyone over 18 years-old in Japan.