ՀԱՕԿ-ը միացավ սիրիահայերին նվիրված բարեգործական ակցիային
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն և «Էլիտ-սպորտ» ընկերությունը, որը հանդիսանում է «Kelme» ընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչը Հայաստանում,  միանալով «Հայ-ռուսական երիտասարդական միասնություն» հասարակական կազմակերպությանը՝  անցկացրեցին «Դու միայնակ չես» բարեգործական ծրագիրը:
«Հայ-ռուսական երիտասարդական միասնություն» հասարակական կազմակերպությունը ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանության հետ համատեղ մարտի 23-ին անցկացրեց սիրիահայերին օժանդակելու բարեգործական ակցիան, որին որպես գլխավոր հովանավոր միացավ նաև ՀԱՕԿ-ը: Վերջին 3 ամիսների ընթացքում հայրենադարձների ամենակարիքավոր 44 ընտանիքներին տրվեցին պարենային և ֆինանսական օգնություն: Հուլիս ամսից 7 սիրիահայ-մասնագետներ աշխատանքի կանցնեն ՀԱՕԿ-ում:
«Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն, հանդիսանում է խոշորագույն երտասարդական կառույցներից մեկը մեր երկրում, ի դեմս ՀԱՕԿ նախագահ պարոն Գագիկ Ծառուկյանի, կարևորում է Հայաստանի և սփյուռքի մարզիկների հիմնախնդիրները և որդեգրել է դրանց լուծմանն ուղղված քաղաքականություն:  ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանի ուշադրության կենտրոնից չեն վրիպել նաև Սիրիայից Հայաստան ներգաղթած մեր հայրենակիցները»,-ծրագրի շրջանակներում ասաց ՀԱՕԿ կոմերցիոն վարչության ղեկավար Մանե Մուրադյանը:

The National Olympic Committee of Armenia and “Elite Sport” company, the official representative of “Kelme” company in Armenia, joining the “Armenian-Russian Youth Unity” NGO held “You are not alone” charity campaign.
On March 23 the “Armenian-Russian Youth Unity” NGO jointly with the Russian Embassy in Armenia held a charity campaign for Syrian Armenian and the NOC of Armenia also joined it as a main sponsor. The poorest 44 families of the last 3 months were given food and financial support. In July 7 Syrian Armenian specialists will be accepted to work in the NOC of Armenia.
“The National Olympic Committee of Armenia is one of the largest youth structures in Armenia. President of the NOC Gagik Tsarukyan has repeatedly noted that the NOC gives much importance to the problems of Armenia’s and diaspora’s athletes and has adopted the policy of their solution. Our compatriots weren’t deprived of the attention of Armenia’s NOC Secretary General Hrachya Rostomyan”, head of NOC’s Commercial Department Mane Muradyan said in the framework of the program.