ՀԱՕԿ-ը միացավ սիրիահայերին նվիրված բարեգործական ակցիային
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն և «Էլիտ-սպորտ» ընկերությունը, որը հանդիսանում է «Kelme» ընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչը Հայաստանում,  միանալով «Հայ-ռուսական երիտասարդական միասնություն» հասարակական կազմակերպությանը՝  անցկացրեցին «Դու միայնակ չես» բարեգործական ծրագիրը:
«Հայ-ռուսական երիտասարդական միասնություն» հասարակական կազմակերպությունը ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանության հետ համատեղ մարտի 23-ին անցկացրեց սիրիահայերին օժանդակելու բարեգործական ակցիան, որին որպես գլխավոր հովանավոր միացավ նաև ՀԱՕԿ-ը: Վերջին 3 ամիսների ընթացքում հայրենադարձների ամենակարիքավոր 44 ընտանիքներին տրվեցին պարենային և ֆինանսական օգնություն: Հուլիս ամսից 7 սիրիահայ-մասնագետներ աշխատանքի կանցնեն ՀԱՕԿ-ում:
«Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն, հանդիսանում է խոշորագույն երտասարդական կառույցներից մեկը մեր երկրում, ի դեմս ՀԱՕԿ նախագահ պարոն Գագիկ Ծառուկյանի, կարևորում է Հայաստանի և սփյուռքի մարզիկների հիմնախնդիրները և որդեգրել է դրանց լուծմանն ուղղված քաղաքականություն:  ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանի ուշադրության կենտրոնից չեն վրիպել նաև Սիրիայից Հայաստան ներգաղթած մեր հայրենակիցները»,-ծրագրի շրջանակներում ասաց ՀԱՕԿ կոմերցիոն վարչության ղեկավար Մանե Մուրադյանը:

Национальный олимпийский комитет Армении и компания «Элит-спорт», которая является официальным представителем компании «Kelme» в Армении, присоединились к общественной организации «Российско-армянское молодежное единство» и провели благотворительную акцию «Ты не один».
23-го марта общественная организация «Российско-армянское молодежное единство» совместно с посольством Росии в Армении провели благотворительную акцию помощи сирийским армянам, к которой в качестве главного спонсора присоединился также НОК Армении. Самым нуждающимся за последние 3 месяца 44-м семьям беженцев была выдана продуктовая и финансовая помощь. С июля 7 специалистов-сирийских армян будут работать в НОК Армении.
«Национальный олимпийский комитет Армении, который является одной из самых крупных молодежных структур в нашей стране, в лице президента НОК Армении Гагика Царукяна, высоко ставит важность проблем спортсменов Армении и спюрка и ведет направленную политику на их решение. Генеральный секретарь НОК Армении Грачья Ростомян не оставил без внимания также проблемы иммигрировавших из Сирии наших соотечественников»,-отметила руководитель комерческого отдела НОК Армении Мане Мурадян в рамках проведения акции.