Էջմիածնում ավարտվեց հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունը:
Մրցումային վերջին օրը մրցագորգ էին դուրս եկել 55 կգ, 66 կգ, 84 կգ և 120 կգ քաշային կարգ ունեցող ըմբիշները:
Ոսկե մեդալակիրներ դարձան Արարատ Մանուչարյանը (55 կգ), Մալխաս Ամոյանը (66 կգ), Կորյուն Ամիրյանը (84 կգ) և Էդգար Խաչատրյանը (120 կգ):
Նախօրեին Հայաստանի չեմպիոններ դարձան Սերգեյ Սիմոնյանը (50 կգ), Գեւորգ Խումարյանը (60 կգ), Արման Բաղդասարյանը (74 կգ) և Վարշամ Մակարյանը (96 կգ):
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ առաջնության ժամանակ այդքան էլ անսպասելի անակնկալներ չեղան:
«Ընդհանուր մասնակցությունը լավ էր: Անակնկալներ այնքանով եղան, որ չեմպիոնների մեջ նոր անուններ հայտնվեցին: Այժմ սերնդափոխություն է լինում և պատանեկան տարիքից երիտասարդների շարքերը համալրած տղաներն իրենց լավ դրսևորեցին: Ինչ վերաբերում է նրանց ներուժին և որակներին՝ միջազգային գորգը ցույց կտա»,- ասաց Բաբալարյանը:

В Эчмиадзине завершился молодежный чемпионат Армении по греко-римской борьбе.
В последний день соревнований на ковер вышли борцы, выступающие в весовых категориях 55 кг, 66 кг, 84 кг и 120 кг.
Золотыми медалистами стали: Арарат Манучарян (55 кг), Малхас Амоян (66 кг), Корюн Амирян (84 кг) и Эдгар Хачатрян (120 кг).
Накануне чемпионами Армении стали: Сергей Симонян (50 кг), Геворг Хумарян (60 кг), Арман Багдасарян (74 кг) и Варшам Макарян (96 кг).
Главный тренер молодежной сборной Армении по греко-римской борьбе Армен Бабаларян отметил в беседе с пресс-службой НОК Армении, что на чемпионате не было особых неожиданностей.
«Количество участников было хорошим. Неожиданностью можно считать только появление новых имен в списке чемпионов. Сейчас происходит смена поколений, и ребята, перешедшие из юношеской сборной в молодежную, хорошо себя показали. Что касается их потенциала и качеств, покажет ковер международных турниров»,-отметил Бабаларян.