Մարմնամարզության Հայաստանի առաջնության բազմամարտի չեմպիոնն Աննա Գրիգորյանն է
Բազմամարտի Հայաստանի չեմպիոն դարձավ Աննա Գրիգորյանը, ով հավաքեց 47,5 միավոր: Երկրորդ հորիզոնականը զբաղեցրեց Գայանե Սիրականյանը՝ 47,2 միավորով: Մրցանակային երրորդ տեղում Ինեսա Ջաղինյանն է՝ 43,7 միավորով:
«Մենք արդեն ունենք մեր հավաքական թիմերը, սակայն առաջնություն հետո կվերանայենք, կարող է և փոփոխություն լինի: Առաջիկայում պլանավորում են մասնակցել մեկ մրցաշարի Վրաստանի Բաթումի քաղաքում»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց սպորտային մարմնամարզության աղջիկների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լիզա Չատրջյանը:
Հայաստանի առաջնության մասնակցում են 23 աղջիկներ, Երևանից, Գյումրուց և Էջմիածնից: Մարտի 11-ին կկայանա աղջիկների եզրափակիչը՝ առանձին գործիքների վրա:

Анна Григорян – чемпионка Армении в многоборье
Чемпионкой Армении в многоборье стала Анна Григорян, набравшая 47,5 очка. Вторую строчку заняла Гаяне Сираканян (47,2 очка), на третьем призовом месте – Инесса Джагинян (43,7 очка).
«У нас уже есть сборные, но после чемпионата мы пересмотрим их состав, и могут быть изменения. В ближайшее время планируем принять участие в турнире в грузинском городе Батуми»,-отметила главный тренер женской сборной по спортивной гимнастике Лиза Чатрджян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
В чемпионате Армении принимали участие 23 гимнастки из Еревана, Гюмри и Эчмиадзина. 11-го марта состоится финал на отдельных снарядах среди женщин.