Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնել է Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի հավաքականի կազմը:
Ռիգայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Վալոդյա Ֆրանգուլյանը (61 կգ), Դավիթ Սաֆարյանը (70 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը (74 կգ), Շամիր Աթյանը (86 կգ), Անդրանիկ Գալստյանը (97 կգ) և Լևան Բերիանիձեն (125 կգ):
«Քանի որ տարին օլիմպիական է և առջևում վարկանիշային մրցաշարերն են, որոշեցինք վերը նշված կազմով մեկնել Ռիգա: Մեզ համար ավելի կարևոր են վարկանիշային մրցաշարերը: Մինչև Լատվիա մեկնելը ևս մեկ նախապատրաստական փուլ կանցնենք, այս անգամ Բելառուսում: Թիմի հետ կլինեն նաև Վալտեր Մարգարյանը, Վարուժան Կաջոյանը, Էդգար Ենոքյանը և Մուսա Մուրթազալիևը, ովքեր կշարունակեն նախապատրաստվել վարկանիշային մրցաշարերին»,-նշեց Բաղդադյանը:

Главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян в беседе с пресс-службой НОК Армении сообщил состав сборной, которая примет участие в чемпионате Европы.
На чемпионате Европы, который состоится в Риге, Армению представят: Гарик Барсегян (57 кг), Володя Франгулян (61 кг), Давид Сафарян (70 кг), Григор Григорян (74 кг), Шамир Атян (86 кг), Андраник Галстян (97 кг) и Леван Берианидзе (125 кг).
«Поскольку год – олимпийский, и впереди – рейтинговые турниры, мы решили отправиться в Ригу в вышеуказанном составе. Для нас более важны рейтинговые турниры. Перед Латвией мы пройдем еще один подготовительный тур в Беларуси. С командой будут также Вальтер Маргарян, Варужан Каджоян, Эдгар Енокян и Муса Муртазалиев, которые продолжат подготовку к рейтинговым турнирам»,-отметил Багдадян.