Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնել է Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի հավաքականի կազմը:
Ռիգայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Վալոդյա Ֆրանգուլյանը (61 կգ), Դավիթ Սաֆարյանը (70 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը (74 կգ), Շամիր Աթյանը (86 կգ), Անդրանիկ Գալստյանը (97 կգ) և Լևան Բերիանիձեն (125 կգ):
«Քանի որ տարին օլիմպիական է և առջևում վարկանիշային մրցաշարերն են, որոշեցինք վերը նշված կազմով մեկնել Ռիգա: Մեզ համար ավելի կարևոր են վարկանիշային մրցաշարերը: Մինչև Լատվիա մեկնելը ևս մեկ նախապատրաստական փուլ կանցնենք, այս անգամ Բելառուսում: Թիմի հետ կլինեն նաև Վալտեր Մարգարյանը, Վարուժան Կաջոյանը, Էդգար Ենոքյանը և Մուսա Մուրթազալիևը, ովքեր կշարունակեն նախապատրաստվել վարկանիշային մրցաշարերին»,-նշեց Բաղդադյանը:

The head coach of Armenia freestyle wrestling team, Arayik Baghdadyan, announced the line-up of the freestyle wrestling team going to the European Championship in a conversation with an ANOC reporter.
At the upcoming European Championship in Riga Armenia will be represented by Garik Barseghyan (57kg), Valodya Frangulyan (61kg), Davit Safaryan (70kg), Grigor Grigoryan (74kg), Shamir Atyan (86kg), Andranik Galstyan (97kg) and Levan Berianidze (125kg).
“As this year we have Olympic Games and qualifiers ahead of us, we decided to leave for Riga with the mentioned line-up. The qualifying tournaments are more important for us. Before travelling to Latvia, we will have another preparatory period this time in Belarus. The team will be also accompanied by Valter Margaryan, Varuzhan Kajoyan, Edgar Yenokyan and Musa Murtazaliev who will continue to prepare for the tournaments”, Baghdadyan noted.