Գեղասահորդներ Կարապետյան-Սենեկալ զույգը կարճ ծրագրից հետո 20-րդ տեղում է
Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության կարճ ծրագրից հետո 20-րդ տեղում են:
Պարային զույգերի պայքարում Կարապետյան-Սենեկալ զույգը հավաքեց 50,17 միավոր և զբաղեցրեց 20-րդ հորիզոնականը:
Առաջին տեղում Իտալիան  ներկայացնող Աննա Կապելինի-Լուկա Լանոտե  զույգն է: Նրանք հավաքեցին 72,31 միավոր:
Գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը ներակայացնում են գեղասահորդներ Սլավիկ Հայրապետյանը, Անաստասիա Գալուստյանը և Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը: Անաստասիա Գալուստյանն ունի աշխարհի առաջնության վարկանիշ, իսկ Սլավիկ Հայրապետյանն աշխարհի առաջնության մասնակցության վարկանիշ ձեռք բերելու համար կպայքարի Եվրոպայի առաջնությունում: Թինա Կարապետյան և Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը կարճ ծրագրում վարկանիշ ձեռք բերելու դեպքում նույնպես հնարավորություն կունենա Հայաստանը ներկայացնելու աշխարհի առաջնությունում, որը կկայանա ԱՄՆ-ի Բոստոն քաղաքում:

Пара фигуристов Карапетян-Пру-Сенекал на 20-м месте после короткой программы
Танцевальная пара Тина Карапетян-Симон Пру-Сенекал на 20-м месте после короткой программы чемпионата Европы среди взрослых.
В борьбе между танцевальными парами Карапетян-Пру-Сенекал набрали 50,17 очков и заняли 20-ю строчку.
На первом месте – представляющая Италию пара Анна Капеллини-Лука Ланотте, набравшая 72,31 очко.
Армению на чемпионате Европы по фигурному катанию представляют фигуристы Славик Айрапетян, Анастасия Галустян и танцевальная пара Тина Карапетян-Симон Пру-Сенекал. Анастасия Галустян имеет рейтинг чемпионата мира, а Славик Айрапетян для приобретения рейтинга чемпионата мира поборется на чемпионате Европы. Танцевальная пара Тина Карапетян и Симон Пру-Сенекал, в случае приобретения рейтинга в короткой программе, также получит возможность представлять Армению на чемпионате мира, который состоится в американском городе Бостоне.