Շախմատի Հայաստանի առաջնություններում առաջատարների շարքերում փոփոխություններ չկան
Տղամարդկանց առաջնությունում Զավեն Անդրիասյանը կրկին հաղթեց և շարունակում է մնալ առաջին հորիզոնականում: Նա ունի 5,5 միավոր: Հովիկ Հայրապետյան-Մանուել Պետրոսյան պարտիան ավարտվեց ոչ-ոքի: Տիգրան Պետրոսյանը հաղթեց Արման Միքայելյանին, Ռոբերտ Հովհաննիսյանը՝ Կարեն Գրիգորյանին, Արման Փաշիկյանը՝ Նորայր Թորոսյանին, իսկ Հովհաննես Գաբուզյանը՝ Լևոն Բաբուջյանին:
Կանանց մրցաշարում ոչ-ոքի խաղացին Սիրանուշ Ղուկասյանը և Նարինե Գասպարյանը: Մրցաշարային աղյուսակի առաջատարը շարունակում է անպարտելի մնալ: Մարիա Գևորգյանը 6-րդ տուրում ևս հաղթանակ տոնեց: Հաղթանակ տոնեցին նաև Աննա Հայրապետյանը, Սուսաննա Գաբոյանը, Արմինե Բաբայանը:
Մարիա Գևորգյանը 6 տուրի հետո ունի 6 միավոր: 4,5 միավոր ունի Աննա Հայրապետյանը, իսկ Սուսաննա Գաբոյանը՝ 4 միավոր:

Состоялись партии 6-го тура чемпионатов Армении по шахматам – 76-го среди мужчин и 71-го среди женщин.
В мужском турнире Завен Андриасян вновь одержал победу и остается на первой строчке, у него 5,5 очков.
Партия Овик Айрапетян-Мануэл Петросян завершилась вничью. Тигран Петросян добился преимущества над Арманом Микаеляном, Роберт Оганесян – над Кареном Григоряном, Арман Пашикян – над Норайром Торосяном, а Оганес Габузян – над Левоном Бабуджяном.
В женском турнире вничью сыграли Сирануш Гукасян и Нарине Гаспарян. Лидер турнирной таблицы Мария Геворгян продолжает оставаться непобедимой. Она вновь отпраздновала победу в 6-м туре. Победы одержали также: Анна Айрапетян, Сусанна Габоян и Армине Бабаян.
После 6-го тура Мария Геворгян набрала 6 очков, Анна Айрапетян – 4,5 очка, а Сусанна Габоян – 4 очка.