Հայտնի են Լողի հայկական դաշնության գավաթի հաղթողները
Գավաթակիրներ դարձան Վլադիմիր Մամիկոնյանը և Մոնիկա Վասիլյանը: Պատվո հարթակի երկրորդ աստիճանին կանգնեցին Անի Պողոսյանը և Արամ Կոստանյանը: Լավագույն եռյակը եզրափակեցին Արթուր Անտոնյանը և Վարսենիկ Մանուչարյանը:
«Լողի հայկական դաշնության գավաթի խաղարկությանը մասնակցում են Հայաստանի լավագույն լողորդները: Սա տարեվերջյան վերջին մրցումն է: Արդյունքներից դժգոհ չեմ: Մենք սպասելիքներ ունեինք Վահան Մխիթարյանից, ով 100 մետր ազատ ոճում զիջեց Վլադիմիր Մամիկոնյանին, հույս ունենք, որ նա շատ շուտով կվերադառնա իր լավագույն մարզավիճակին: Վահանը, մեկը մյուսի հետևից շատ առաջնությունների է մասնակցել. դա եղավ այսօրվա արդյունքների պատճառը: 2016 թվականը կսկսենք ուսումնամարզական հավաքով` Ծաղկաձորում, որն ուղղված կլինի ընդհանուր ֆիզիկական պատրաստվածությանը»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց լողի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միսակ Գաբրիելյանը:
Լողի հայկակն դաշնության գավաթի խաղարկությունը կայացել է դեկտեմբերի 18-19-ը Երևանում: Մասնակցել են Երևանի, Գյումրիի և Վանաձորի մարզադպրոցների 80 լողորդ:

Стали известны победители Кубка федерации плавания Армении
В детско-юношеской спортивной школе олимпийского резерва по прыжкам в воду имени Давида Амбарцумяна завершился розыгрыш Кубка федерации плавания Армении.
Обладателями кубка стали Владимир Мамиконян и Моника Василян. Вторые места заняли Ани Погосян и Арам Костанян. Тройку лучших замкнули Артур Антонян и Варсеник Манучарян.
«В розыгрыше Кубка федерации плавания Армении принимают участие лучшие армянские пловцы. Это последнее соревнование в этом году. Я доволен результатами. У нас были надежды на Ваана Мхитаряна, который на 100 метров вольным стилем уступил Владимиру Мамиконяну, надеемся, что он очень скоро вернется в свою наилучшую спортивную форму. Ваан принял участие подряд во многих чемпионатах мира, это и явилось причиной сегодняшних результатов. 2016-й год начнем с учебно-тренировочного сбора в Цахкадзоре, который будет направлен на общую физическую подготовку»,-отметил главный тренер сборной Армении по плаванию Мисак Габриелян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Розыгрыш Кубка федерации плавания Армении, в котором принимали участие 80 пловцов из спортшкол Еревана, Гюмри и Ванадзора, состоялся с 18-го по 19-е декабря в Ереване.