Զամել Սայաֆ Ալ Շահրանի. Հայաստանում կան հիանալի պայմաններ
Արաբական երկրների ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ, UWW-ի գործադիր կոմիտեի անդամ, Կատարը ներկայացնող Զամել Սայաֆ Ալ Շահրանին Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Խաչատրյանի և գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանի հետ այցելել է «Օլիմպավան» և Ծաղկաձորի ուսումնամարզական համալիր։ Նրանք շրջեցին համալիրներում, ծանոթացան պայմաններին, մարզադահլիճներին և հյուրանոցային մասին։
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Զամել Սայաֆ Ալ Շահրանին ասաց, որ իր այցի նպատակը հետագա համագործակցությունն է հայկական կողմի հետ.
«Այցիս նպատակը Հայաստանում անցկացվող ուսումնամարզական հավաքների պայմաններին ծանոթանալն է, քանի որ մենք ծրագրում ենք համագործակցել Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի հետ։ Ցանկանում եմ օգնել, որպեսզի արաբական երկրների ըմբիշներն ուսումնամարզական հավաքներ անցկացնեն այստեղ։ Այսօր ես տեսա հոյակապ պայմաններ ունեցող համալիրներ։ Ես այցելել եմ շատ երկրներ, եղել եմ սպորտային կառույցներում, և սա, իսկապես, լավագույններից մեկն է»,- ասաց Զամել Սայաֆ Ալ Շահրանին։

Президент Арабской федерации борьбы, член исполкома UWW, представляющий Катар Джамель Саяф Аль-Шахрани посетил «Олимпаван» и учебно-тренировочный комплекс в Цахкадзоре вместе с президентом Федерации борьбы Армении Робертом Хачатряном и генеральным секретарем Араиком Багдадяном. Они осмотрели комплексы, ознакомились с условиями, спортзалами и гостиницей.
В беседе с пресс-службой НОК Армении Джамель Саяф Аль-Шахрани заявил, что целью его визита является дальнейшее сотрудничество с армянской стороной.
«Целью моего визита является ознакомление с условиями проводимых в Армении учебно-тренировочных сборов, поскольку мы планируем сотрудничать с Федерацией борьбы Армении. Я хотел бы помочь, чтобы борцы арабских стран могли проводить здесь учебно-тренировочные сборы. Сегодня я увидел комплексы, имеющие отличные условия. Я побывал во многих странах, бывал на различных спортивных объектах, и этот, действительно, один из лучших», - сказал Джамель Саяф Аль-Шахрани.