Զամել Սայաֆ Ալ Շահրանի. Հայաստանում կան հիանալի պայմաններ
Արաբական երկրների ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ, UWW-ի գործադիր կոմիտեի անդամ, Կատարը ներկայացնող Զամել Սայաֆ Ալ Շահրանին Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Խաչատրյանի և գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանի հետ այցելել է «Օլիմպավան» և Ծաղկաձորի ուսումնամարզական համալիր։ Նրանք շրջեցին համալիրներում, ծանոթացան պայմաններին, մարզադահլիճներին և հյուրանոցային մասին։
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Զամել Սայաֆ Ալ Շահրանին ասաց, որ իր այցի նպատակը հետագա համագործակցությունն է հայկական կողմի հետ.
«Այցիս նպատակը Հայաստանում անցկացվող ուսումնամարզական հավաքների պայմաններին ծանոթանալն է, քանի որ մենք ծրագրում ենք համագործակցել Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի հետ։ Ցանկանում եմ օգնել, որպեսզի արաբական երկրների ըմբիշներն ուսումնամարզական հավաքներ անցկացնեն այստեղ։ Այսօր ես տեսա հոյակապ պայմաններ ունեցող համալիրներ։ Ես այցելել եմ շատ երկրներ, եղել եմ սպորտային կառույցներում, և սա, իսկապես, լավագույններից մեկն է»,- ասաց Զամել Սայաֆ Ալ Շահրանին։

09:09 - 11 Dec, 2019
President of the Arab Wrestling Federation, Bureau Member of UWW, Qatar’s Zamel Sayyaf Al Shahrani visited Olympavan and Tsakhkadzor General Sport Complex with President of the Wrestling Federation of Armenia Robert Khachatryan and Secretary General Arayik Baghdadyan. They toured the complexes and became acquainted with the conditions, gyms and the hotel.
Zamel Sayyaf Al Shahrani told the ANOC press service that the purpose of his visit was the further cooperation with the Armenian side.
“The purpose of my visit is to become acquainted with the conditions of training camps held in Armenia as we plan to cooperate with the Wrestling Federation of Armenia. I want to help the wrestlers of Arabian countries to conduct training camps here. Today I saw sports complexes offering wonderful conditions. I have visited many countries and sports facilities and this one is really one of the best ones,” Zamel Sayyaf Al Shahrani said.