Բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում հանդիպեցին հայկական «Արագածը» և «Ուրարտուն»: Երևանի նախկին «Միկա» մարզադահլիճում տեղի ունեցած խաղում «Ուրարտուն» հաղթեց 98:73 հաշվով:
Հանդիպման ամենաարդյունավետ խաղացող ճանաչվեց Էմանուալ Շեփերդը, որն «Ուրարտուի» կազմում վաստակեց 24 միավոր, 9 անգամ տիրեց օղակից անդրադարձող գնդակին և կատարեց 5 արդյունավետ փոխանցում:
Եվրասիական լիգայում այս թիմերի միջև առաջին խաղում հաղթել էր «Արագածը» (86:79):
Հիշեցնենք, որ Եվրասիական լիգային մասնակցում են նաև բելառուսական «Բորիսֆենը», ղազախական «Բարսի Ատիրաուն», Ռուսաստանը ներկայացնող Տուլայի «Արսենալը» և Մոսկվայի ՄԳԱՖԿ-ը: Կանոնավոր առաջնությունից հետո 4 թիմեր պայքարը կշարունակեն չեմպիոնի կոչման համար:

В очередном туре регулярного чемпионата Евразийской лиги по баскетболу встречались армянские «Арагац» и «Урарту». В матче, который состоялся в бывшем спортзале «Мика», «Урарту» одержал победу со счетом 98:73.
Самым результативным игроком матча был признан Эммануэль Шепард, который в составе «Урарту» заработал 24 очка, девять раз владел мячом и сделал пять результативных передач.
В первом матче Евразийской лиги между этими командами победу одержал «Арагац» (86:79).
Напомним, что в Евразийской лиге также принимают участие белорусский «Борисфен», казахстанский «Барсы Атырау», представляющий Россию тульский «Арсенал» и московский МГАФК. После регулярного чемпионата 4 команды продолжат борьбу за звание чемпиона.