Մելանյա Ստեփանյան․ Նորաստեղծ պարային զույգն առայժմ միայն կմարզվի
Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիան պատանեկան հավաքականում ընդգրկել է նոր պարային զույգ։ Էդվարդ Տեր-Գազարյանն այսուհետ հանդես կգա Ալինա Մեֆեդովայի հետ։
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը խոսեց զույգի ստեղծման մանրամասների մասին։
«Էդվարդ Տեր-Գազարյանը շատ լավ սահք ունի։ Մարզվել է տարբեր տեղերում՝ անգամ Եվգենի Պլյուշչենկոյի մոտ, սակայն Էդվարդի մոտ թռիչքները չէին ստացվում։ Նա ունի հրաշալի տվյալներ՝ հասակը, սահքը, ամեն բան համապատասխանում է պարային զույգին։ Մենք նախապես կապ հաստատեցինք Ալեքսանդր Ժուլինի հետ, գտանք Էդվարդի համար զուգընկերուհի և նոր միայն նրան ուղարկեցինք մարզվելու։ Առայժմ զույգը միայն կմարզվի։ Այնուհետև դեկտեմբերին կգան Երևան՝ ցուցադրական ելույթների։ Կտեսնենք, թե ինչպես է ստացվում։ Ամեն ինչ լավ լինելու դեպքում, հաջորդ տարվանից նոր կսկսեն մասնակցել մրցումների»,- նշեց Ստեփանյանը։
Հիշեցնենք, որ զույգի գլխավոր մարզիչն է Ալեքսանդր Ժուլինը: Մարզչական անձնակազմում են նաև Պետր Դուրնևը, Ալեքսեյ Սիտնիկովը, Ջուլիա Զլոբինան:

Melanya Stepanyan: The newly-formed dancing pair will train for now
The Figure Skating Federation of Armenia has included a new dancing pair in the Armenia cadet team. Edward Ter-Gazaryan will perform with Alina Mefedova from now on.
In a conversation with the ANOC press service President of the Figure Skating Federation Melanya Stepanyan spoke about the details of the pair’s creation.
“Edward Ter-Gazaryan skates very well. He has trained in many places, even at Evgeni Plyushenko‘s but he fails in jumps. He has a wonderful physique; height, skating, everything corresponds to a dancing pair. We contacted Alexander Zhulin beforehand, then found Edward a partner and only then sent him to train. For now the pair will only train. Then in December they will come to Yerevan for demonstrative performances. We’ll see what will come of it. If everything is fine they will start participating in tournaments next year”, Stepanyan said.