Վոլեյբոլը կվերադառնա Եվրոպական խաղեր
Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեների (ԵՕԿ) նախագահ Յանեզ Կոցիյանչիչը հանդիպում է ունեցել Վոլեյբոլի եվրոպական կոնֆեդերացիայի (CEV) ղեկավար Ալեքսանդր Բորիչիչի հետ: Քննարկվել են 2 կազմակերպությունների երկարաժամկետ համագործակցության հեռանկարները, ինչպես նաեւ վոլեյբոլի եւ լողափնյա վոլեյբոլի ներգրավումը ԵՕԿ-ի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերում:
2015-ին Բաքվում կայացած առաջին Եվրոպական խաղերում անցկացվել էին վոլեյբոլի մրցումներ, իսկ Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում այս ամառ տեղի ունեցած երկրորդ Եվրոպական խաղերում այդ մարզաձեւն ընդգրկված չէր:

The president of the European Olympic Committees (EOC), Janez Kocijancic, has met the president of the European Volleyball Confederation, Aleksandar Boricic. During the meeting the parties have discussed the prospects of a long-term cooperation between the two organizations as well as the involvement of volleyball and beach volleyball in tournaments held under the auspices of the EOC.
In 2015 there was a volleyball competition in the 1st European Games in Baku while this year that sport wasn’t included in the 2nd European Games in Belarus.