ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ջանքերով աշխարհահռչակ սպորտային 16 ապրանքանիշներ այսուհետ ներկայացված կլինեն Հայաստանում
Այսօր կայացավ ռուսական SportPoint ցանցի հերթական խանութի բացումը՝ այս անգամ արդեն Հայաստանում՝ Աբովյան 9 հասցեում։
Խանութի բացման արարողությանը ժամանակ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը նշեց, որ միջազգային հեղինակավոր մրցահարթակներում մեր մարզաշխարհի վերջին շրջանի հաջողությունների շնորհիվ սպորտային աշխարհահռչակ ապրանքանիշերի ներկայացուցչությունների մոտ հետաքրքրություն է առաջացել հայաստանյան շուկայի նկատմամբ:
«Այս խանութի բացումը փաստում է այն բանի մասին, որ ամեն ինչ պետք է զուգհեռ զարգանա։ Ի պատիվ մեր ընդհանուր աշխատանքի՝ գրանցում ենք արդյունքներ, որոնք հետաքրքիր են դառնում հայտնի սպորտային ապրանքանիշերի համար։ Նախկինում միշտ խնդիր ենք ունեցել, քանի որ նրանք նախընտրել են ավելի ուժեղ թիմերի հետ աշխատել և չեն ցանկացել մեզ հարմար, մեր ոճին համապտասխան ապրանքային գիծ ունենալ։ Այս պահին ունենք այդ հնարավորությունը։ Հաշվի առնելով այս ամենը՝ ներդրումների առաջարկներ ունենք»։
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը խանդավառությամբ է ընդունում արտասահմանցի գործընկերներին, որոնք ներդրումներ անելու ցանկություն ունեն։
«Ձեզ մի գաղտնիք բացեմ՝ այս ծրագիրը միայն այս խանութով չի սահմանփակվելու, սա միայն առաջին մասն է և փոքրիկ կետը։ Մենք ունենք հեռուն գնացող նպատակներ՝ կապված տեքստիլի քաղաքի հետ, որը պարոն Ծառուկյանը կառուցում է։ Մտադրություն ունենք, որ այս ապրանքանիշները կարվեն այստեղ և արտահանվեն Հայաստանից։ Դեռևս կան տեխնիկական խնդիրներ, որը կլուծենք։ Կա նաև «Մուլտիտեքստիլի» արտադրանքը, որը նույնպես ներկայացված է այս խանությում»։
SportPoint խանութների ցանցի գլխավոր տնօրեն Ռոման Սամսոնովը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց, որ շատ ուրախ է, որ այս խանութը բացվել է Հայաստանում․
«SportPoint խանութները քարոզում են առողջ ապրելակերպ։ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը իր կարևորագույն ներդրումն ունի այս ամենի մեջ, սա նրա գաղափարն էր։ Այստեղ ներկայացված է նաև «Մուլտիտեքստիլի» արտադրանքը և ցանկանում ենք քննարկել այս արտադրանքի առկայությունը մեր ցանցի մյուս խանութներում»,-եզրափակեց խոսքը Սամսոնովը։

17:00 - 22 Aug, 2019
Through the efforts of the president of the NOC of Armenia, Gagik Tsarukyan, 16 world-famous sports brands will be represented in Armenia.
Today another branch of Russian SportPoint store chain has opened in Armenia, this time at 9 Abovyan Street.
During the opening of the store ANOC Secretary General Hrachya Rostomyan told that due to our athletes’ recent success in international sports arenas the world-famous sporting brands got interested with the Armenian market.
“The opening of this store is a proof that everything must develop simultaneously. Thanks to our joint work we register results that become interesting for famous sports brands. We had problems in the past as they preferred to work with stronger teams and didn’t want to develop a special clothing line tailored to our style. Now we have that opportunity, we have offers of investment.”
ANOC President Gagik Tsarukyan welcomes with enthusiasm his foreign companions who want to do investments.
“Let me tell you a secret; this program won’t be limited to this store, it’s only the first part of it and the little one. We have far-reaching goals with the textile town Mr. Tsarukyan is building. We plan to produce these brands here and export them from Armenia. There are still technical problems which will be solved. Multi Textile’s products are also presented in this store.”
Roman Samsonov, General Manager of SportPoint chain stores, told the ANOC press service that he was very glad to see the store opened in Armenia.
“SportPoint stores preach a healthy lifestyle. ANOC President Gagik Tsarukyan has the largest contribution to it, it was his idea. Here we have Multi Textil products too and we want to have these products in the other branches of our store too.” Samsonov said.