Տոկիոյում սպասում են բռնցքամարտիկներին
Տոկիո-2020-ի Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ բռնցքամարտի փորձնական մրցումները տեղի կունենան 2019 թվականի հոկտեմբերի 29-31-ը։
Այն բանից հետո, երբ ՄՕԿ-ը զրկեց սիրողական բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիային (AIBA) մոտակա օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարն անցկացնելու իրավունքից, որոշում կայացվեց, որ դրանց կազմակերպմամբ կզբաղվի մարմնամարզության միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Մորինարի Վաթանաբեի գլխավորած աշխատանքային խումբը:
Տոկիոյի խաղերում բռնցքամարտում մեդալներ կվիճարկվեն 13 քաշային կարգերում (դրանցից 8 -ը՝ տղամարդկանց, 5 -ը՝ կանանց):
Վարկանիշային մրցաշարերը նախատեսված են 2020 թվականի հունվարից մինչև ապրիլ։ Մեծ հավանականությամբ դրանք կընդունեն Չինաստանը, Արգենտինան, Մեծ Բրիտանիան և Սենեգալը։

Tokyo waits for boxers
The Organizing Committee of Tokyo 2020 has announced that boxing trial competition will take place on October 29-31, 2019.
After the IOC deprived the International Boxing Association (AIBA) of the right to hold the next Olympic qualifying tournament it was decided that it will be organized by a working group led by President of the International Gymnastics Federation Morinari Watanabe.
In the boxing tournament of the Tokyo Games athletes will fight for medals in 13 weight classes (8 men’s and 5 women’s).
The qualifying tournaments are expected to spend from January to April, 2020. Most likely, they will be hosted by China, Argentine, Great Britain and Senegal.