Տոկիոյում սպասում են բռնցքամարտիկներին
Տոկիո-2020-ի Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ բռնցքամարտի փորձնական մրցումները տեղի կունենան 2019 թվականի հոկտեմբերի 29-31-ը։
Այն բանից հետո, երբ ՄՕԿ-ը զրկեց սիրողական բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիային (AIBA) մոտակա օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարն անցկացնելու իրավունքից, որոշում կայացվեց, որ դրանց կազմակերպմամբ կզբաղվի մարմնամարզության միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Մորինարի Վաթանաբեի գլխավորած աշխատանքային խումբը:
Տոկիոյի խաղերում բռնցքամարտում մեդալներ կվիճարկվեն 13 քաշային կարգերում (դրանցից 8 -ը՝ տղամարդկանց, 5 -ը՝ կանանց):
Վարկանիշային մրցաշարերը նախատեսված են 2020 թվականի հունվարից մինչև ապրիլ։ Մեծ հավանականությամբ դրանք կընդունեն Չինաստանը, Արգենտինան, Մեծ Բրիտանիան և Սենեգալը։

В Токио ждут боксеров
Оргкомитет Олимпийских игр Токио-2020 объявил, что тестовые соревнования по боксу состоятся с 29-го по 31-е октября 2019-го года.
После того, как МОК лишил Международную любительскую ассоциацию бокса (AIBA) права на проведение ближайшего олимпийского рейтингового турнира, было решено, что его организацией займется рабочая группа во главе с президентом Международной федерации гимнастики Моринари Ватанабе.
На Играх в Токио будут разыграны медали по боксу в 13-и весовых категориях (из них 8 - среди мужчин и 5 - среди женщин).
Рейтинговые турниры запланированы с января по апрель 2020-го года. По всей вероятности, они пройдут в Китае, Аргентине, Великобритании и Сенегале.