ՀԱՕԿ լրատվականը շարունակում է «Ճանապարհ դեպի Մինսկ» նախագիծը, որտեղ ներկայացնում ենք հունիսի 21-30-ը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում անցկացվելիք Եվրոպական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին: Շարքի 21-րդ հերոսն է բռնցքամարտիկ Անուշ Գրիգորյանը։
Անուշ Գրիգորյան
Մարզաձեւը։ Բռնցքամարտ
Ծնվել է։ 14/04/1997
Ծննդավայրը։ Գայ
Ամենացավալի պարտությունը։ 2016թ. աշխարհի առաջնությունում կրած պարտությունը
Ամենակարեւոր հաղթանակը: Մ-22 Եվրոպայի չեմպիոնությունը
Եվրոպական խաղերում…
«Ցանկանում եմ լավ մասնակցություն ունենալ, իսկ հետո մեդալ նվաճել աշխարհի առաջնությունում եւ հնարավորություն ստանալ մասնակցել Օլիմպիական խաղերին»։
Հիշեցնենք, որ Եվրոպական խաղերի շրջանակում անցկացվում է բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանը ներկայացնում են Արթուր Հովհաննիսյան (49 կգ), Բարեղամ Հարությունյանը (52 կգ), Ժիրայր Սարգսյանը (56 կգ), Կարեն Տոնականյանը (60 կգ), Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ), Գուրգեն Մադոյանը (69 կգ), Արման Դարչինյանը (75 կգ), Գոռ Ներսեսյանը (81 կգ), Հենրիկ Սարգսյանը (91 կգ) եւ Գուրգեն Հովհաննիսյանը (+91 կգ):

“Way to Minsk”: Anush Grigoryan
The press service of the NOC of Armenia continues the “Way to Minsk” project where we feature athletes representing Armenia at the European Games to be held in Minsk from June 21-30. Our 21st hero is boxer Anush Grigoryan.
Anush Grigoryan
Sport: Boxing
Date of birth: 14/04/1997
Place of birth: Gay
Most painful defeat: The defeat suffered at the 2016 World Championship
Most important victory: The champion title of the U22 European Championship
“I want to have a good participation and then to win a medal at the World Championship and to get a chance to participate in the Olympic Games.”
Let us recall that the European Boxing Championship is held in the framework of the European Games and Armenia is represented there by Arthur Hovhannisyan (49 kg), Baregham Harutyunyan (52 kg), Zhirayr Sargsyan (56 kg), Karen Tonakanyan (60 kg), Hovhannes Bachkov (64 kg), Gurgen Madoyan (69 kg), Arman Darchinyan (75 kg), Gor Nersesyan (81 kg), Henrik Sargsyan (91 kg) and Gurgen Hovhannisyan (+91kg).