ՀԱՕԿ լրատվականը շարունակում է «Ճանապարհ դեպի Մինսկ» նախագիծը, որտեղ ներկայացնում ենք հունիսի 21-30-ը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում անցկացվելիք Եվրոպական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին: Շարքի 21-րդ հերոսն է բռնցքամարտիկ Անուշ Գրիգորյանը։
Անուշ Գրիգորյան
Մարզաձեւը։ Բռնցքամարտ
Ծնվել է։ 14/04/1997
Ծննդավայրը։ Գայ
Ամենացավալի պարտությունը։ 2016թ. աշխարհի առաջնությունում կրած պարտությունը
Ամենակարեւոր հաղթանակը: Մ-22 Եվրոպայի չեմպիոնությունը
Եվրոպական խաղերում…
«Ցանկանում եմ լավ մասնակցություն ունենալ, իսկ հետո մեդալ նվաճել աշխարհի առաջնությունում եւ հնարավորություն ստանալ մասնակցել Օլիմպիական խաղերին»։
Հիշեցնենք, որ Եվրոպական խաղերի շրջանակում անցկացվում է բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանը ներկայացնում են Արթուր Հովհաննիսյան (49 կգ), Բարեղամ Հարությունյանը (52 կգ), Ժիրայր Սարգսյանը (56 կգ), Կարեն Տոնականյանը (60 կգ), Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ), Գուրգեն Մադոյանը (69 կգ), Արման Դարչինյանը (75 կգ), Գոռ Ներսեսյանը (81 կգ), Հենրիկ Սարգսյանը (91 կգ) եւ Գուրգեն Հովհաննիսյանը (+91 կգ):

Пресс-служба НОК Армении продолжает проект «Дорога в Минск», где представляет армянских спортсменов, которые с 21-го по 30-е июня примут участие в Европейских играх в столице Беларуси Минске. 21-й герой проекта - боксер Ануш Григорян.
Ануш Григорян
Вид спорта: бокс
Дата рождения: 14.04.1997
Место рождения: Гай
Самое болезненное поражение: поражение на чемпионате мира в 2016-м году.
Самая запоминающаяся победа: звание чемпионки Европы до 22-х лет.
«Хочу хорошо выступить, а потом завоевать медаль на чемпионате мира и получить возможность принять участие в Олимпийских играх».
Напомним, что в рамках Европeйских игр проводится чемпионат Европы по боксу, где Армению представляют: Артур Оганесян (49 кг), Барегам Арутюнян (52 кг), Жирайр Саргсян (56 кг), Карен Тонаканян (60 кг), Оганес Бачков (64 кг), Гурген Мадоян (69 кг), Арман Дарчинян (75 кг), Гор Нерсесян (81 кг), Генрих Саргсян (91 кг) и Гурген Оганесян (+91 кг).