Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում հունիսի 1-ին անցկացված «Մանուկների օրը ՀԱՕԿ-ի աչքերով» միջոցառման կազմակերպիչ Մանե Մուրադյանն անակնկալ էր պատրաստել ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի համար։ ՀԱՕԿ նախագահի օգնականը Գագիկ Ծառուկյանին նվիրեց հայկական արտադրության համազգեստ, որը «Մուլտիտեքստիլ» ընկերության կողմից պատրաստավել է հատուկ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի համար:
Գագիկ Ծառուկյանին ուղղված շնորհակալական խոսքում Մանե Մուրադյանը ՀԱՕԿ նախագահին շնորհակալություն հայտնեց վստահության համար։
«Ողջունում եմ ձեզ, հարգելի հյուրեր: Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել այս օրը Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի հետ անցկացնելու համար: Շնորհավորում եմ բոլոր մանուկներին՝ մաղթելով կանաչ ճանապարհ եւ պայծառ ապագա: Այս միջոցառումը տեղի չէր ունենա, եթե չլիներ մի մարդ, ով սատարում է մեզ անմնացորդ նվիրումով եւ ցանկանում է միշտ ժպիտներ պարգեւել: Նա Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն է: Հնարավոր չէ բառերով նկարագրել Ձեր կատարած աշխատանքը: Շնորհակալություն, որ վստահեցինք ինձ այս միջոցառման կազմակերպումը: Ձեր վստահությունն անվերապահորեն գնահատելի է: Այս միջոցառման կմախքը ստեղծվել է Ձեր խորհուրդների շնորհիվ: Երբ դուք կառուցում էիք եկեղեցիներ, մեր մեջ սերմանում էինք հավատ առ Հայ առաքելական եկեղեցին, երբ դուք բարեգործություն էիք անում տարեցներին, մենք սովորում էինք հարգանք առ նրանց, երբ դուք երիտասարդների կողքին եք, դա մեզ պարտավորեցնում է չշեղվել մարդ կոչվելու ճանապարհից, երբ դուք մանուկների կողքին եք, դա մեզ ցույց է տալիս լինել համբերատար՝ ուսուցանելով նրանց:
Այսօր ՀԱՕԿ-ը նույնպես անակնկալ է պատրաստել Ձեզ համար: Դուք ծրագիր եւ ցանկություն ունեիք, որ Տոկիո-2020-ին մեր օլիմպիական հավաքականը մասնակցեր հայկական արտադրության մարզահագուստով: Ձեզանից գաղտնի՝ Ձեր ընկերությունում՝ «Մուլտիտեքստիլում», մենք համարձակություն ունեցանք ստեղծել Ձեր անվանական առաջին նմուշը»,- ասաց Մանե Մուրադյանը։
Հիշեցնենք, որ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանից բացի, միջոցառմանը ներկա էին նաեւ Չինաստանի արակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլուն եւ անվանի մարզիկներ: Միջոցառումը կազմակերպվել էր մանկատների սաների, Երեւանի վարչական շրջանների սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաների եւ սիրիահայ երեխաների համար։

На мероприятии «День детей глазами НОК Армении», который состоялся 1-го июня в Национальном академическом театре оперы и балета, организатор мероприятия Мане Мурадян приготовила сюрприз президенту НОК Армении Гагику Царукяну. Помощник президента НОК Армении подарила Гагику Царукяну форму армянского производства, которая была изготовлена компанией «Мультитекстиль» специально для президента НОК Армении Гагика Царукяна.
Мане Мурадян поблагодарила президента НОК Армении Гагика Царукяна за оказанное доверие.
«Приветствую вас, уважаемые гости. Хочу поблагодарить вас за то, что вы провели этот день с Национальным олимпийским комитетом Армении. Поздравляю всех детей, желаю им доброго пути и светлого будущего. Это мероприятие не состоялось бы, если бы не было человека, который преданно поддерживает нас и всегда хочет дарить улыбки. Это президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян. Невозможно словами описать проделанную Вами работу. Спасибо, что доверили мне организацию этого мероприятия. Ваше доверие очень ценно. В основу этого мероприятия легли Ваши советы. Когда Вы строили церкви, то сеяли в нас веру в Армянскую Апостольскую церковь, когда вы помогали пожилым людям, мы учились уважать их, когда вы рядом с молодежью, это обязывает нас быть хорошими людьми, когда вы рядом с детьми, это учит нас быть терпеливыми, обучая их.
Сегодня НОК Армении также приготовил для Вас сюрприз. Вы планировали и хотели, чтобы наша олимпийская сборная участвовала в Токио-2020 в формах армянского производства. В тайне от Вас, в Вашей компании «Мультитекстиль» мы создали для Вас первый именной экземпляр», - сказала Мане Мурадян.
Напомним, что кроме президента НОК Армении Гагика Царукяна, на мероприятии присутствовали также: Чрезвычайный и Полномочный Посол Китая Тян Эрлун и знаменитые спортсмены. Мероприятие было организовано для детей из детских домов, детей из малообеспеченных семей административных округов города Еревана и детей сирийских армян.