Պատանի սուսերամարտիկները 3 մեդալ են նվաճել միջազգային մրցաշարում
Մարտի 28-31-ը Վրաստանի Քութայիսի քաղաքում կայացել է սուսեսարամարտի միջազգային մրցաշար, որտեղ Հայաստանը ներկայացրել են 9 պատանի մարզիկներ:
Մրցաշարի հաղթող է դարձել խոցասուսերակիր Գրիգոր Մնացականյանը: Աիդա Ալոյանն էլ նույն զենքաձևում դարձել է բրոնզե մեդալակիր:  Անի Դավթյանը ճկասուսեր ձևում է նվաճել բրոնզե մեդալ:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արթուր Սեդրակյանն ասաց, որ այս օրերին սուսերամարտիկները ուսումնամարզական հավաքներ են անցկացնում Գյումրիում և Ծաղկաձորում:
Պատանի և երիտասարդ մարզիկները նախապատրաստվում են ապրիլի 6-14-ը Լեհաստանի Տորոն քաղաքում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:

16:55 - 02 Apr, 2019
From March 28 to 31 an international fencing tournament was held in Kutaisi, Georgia where Armenia was represented by 9 cadet fencers.
Grigor Mnatcakanyan (épée) became the winner of the tournament. In the same event Aida Aloyan became a bronze medalist. Ani Davtyan won a bronze medal in the rapier event.
The secretary general of the Armenia Fencing Federation, Arthur Sedrakyan, told the ANOC press office that these days fencers have training camps in Gyumri and Tsakhkadzor.
Cadet and young athletes are preparing for the World Championship upcoming in Poland's Torun from April 6 to 14.