Պատանի սուսերամարտիկները 3 մեդալ են նվաճել միջազգային մրցաշարում
Մարտի 28-31-ը Վրաստանի Քութայիսի քաղաքում կայացել է սուսեսարամարտի միջազգային մրցաշար, որտեղ Հայաստանը ներկայացրել են 9 պատանի մարզիկներ:
Մրցաշարի հաղթող է դարձել խոցասուսերակիր Գրիգոր Մնացականյանը: Աիդա Ալոյանն էլ նույն զենքաձևում դարձել է բրոնզե մեդալակիր:  Անի Դավթյանը ճկասուսեր ձևում է նվաճել բրոնզե մեդալ:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արթուր Սեդրակյանն ասաց, որ այս օրերին սուսերամարտիկները ուսումնամարզական հավաքներ են անցկացնում Գյումրիում և Ծաղկաձորում:
Պատանի և երիտասարդ մարզիկները նախապատրաստվում են ապրիլի 6-14-ը Լեհաստանի Տորոն քաղաքում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:

Юные фехтовальщики завоевали 3 медали на международном турнире
С 28–го по 31–е марта в грузинском городе Кутаиси состоялся международный турнир по фехтованию, на котором Армению представляли 9 юных спортсменов.
Победителем турнира стал шпажист Григор Мнацаканян. Аида Алоян (шпага) и Ани Давтян (рапира) завоевали бронзовые медали.
Генеральный секретарь Федерации фехтования Армении Артур Седракян в беседе с пресс–службой НОК Армении отметил, что в эти дни фехтовальщики проводят учебно–тренировочные сборы в Гюмри и Цахкадзоре.
Молодые и юные спортсмены готовятся к чемпионату мира, который состоится в польском городе Торуне с 6-го по 14–е апреля.