Հայաստանի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը չհաղթահարեց Ճապոնիայի Սայտամա քաղաքում մեկնարկած գեղասահքի աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի արգելքը:
Կանանց մենասահքի կարճ ծրագրում Գալուստյանը 47.75 միավորով գրավեց նախավերջին՝ 39-րդ տեղը եւ դուրս մնաց պայքարից: Կարճ ծրագրին մասնակցեցին 40 մարզուհիներ, 24 լավագույնները նվաճեցին եզրափակիչի ուղեգիր եւ մարտի 22-ին կներկայացնեն ազատ ծրագիրը:
Աշխարհի առաջնության տղամարդկանց մենասահքում Հայաստանը կներկայացնի Սլավիկ Հայրապետյանը, որը կարճ ծրագրով հանդես կգա մարտի 21-ին: Վիճակահանության արդյունքում Սլավիկ Հայրապետյանն առաջինը կներկայացնի կարճ ծրագիրը:
Գեղասահորդների ու նրանց մարզիչների հետ մրցավայր են մեկնել նաեւ Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը եւ փոխնախագահ Արի Զաքարյանը:

Представительница Армении Анастасия Галустян не смогла преодолеть квалификационный раунд на стартовавшем в японском городе Сайтама чемпионате мира по фигурному катанию.
В короткой программе одиночного катания среди женщин Галустян набрала 47.75 очков, заняла препоследнее 39-е место и выбыла из борьбы. В одиночном катании принимали учстие 40 спортсменок, лучшие 24 из которых завоевали путевку в финал и 22-го марта представят произвольную программу.
Армению в одиночном катании среди мужчин на чемпионате мира представит Славик Айрапетян, который выступит с короткой программой 21-го марта. По результатам жеребьевки Айрапетян выступит первым.
Вместе с фигуристами и их тренерами на турнир отправились также президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян и вице-президент Федерации Ари Закарян.