Հայաստանի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը չհաղթահարեց Ճապոնիայի Սայտամա քաղաքում մեկնարկած գեղասահքի աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի արգելքը:
Կանանց մենասահքի կարճ ծրագրում Գալուստյանը 47.75 միավորով գրավեց նախավերջին՝ 39-րդ տեղը եւ դուրս մնաց պայքարից: Կարճ ծրագրին մասնակցեցին 40 մարզուհիներ, 24 լավագույնները նվաճեցին եզրափակիչի ուղեգիր եւ մարտի 22-ին կներկայացնեն ազատ ծրագիրը:
Աշխարհի առաջնության տղամարդկանց մենասահքում Հայաստանը կներկայացնի Սլավիկ Հայրապետյանը, որը կարճ ծրագրով հանդես կգա մարտի 21-ին: Վիճակահանության արդյունքում Սլավիկ Հայրապետյանն առաջինը կներկայացնի կարճ ծրագիրը:
Գեղասահորդների ու նրանց մարզիչների հետ մրցավայր են մեկնել նաեւ Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը եւ փոխնախագահ Արի Զաքարյանը:

World Championship: Anastasia Galustyan fails to overcome the qualification round obstacle
Armenia’s representative Anastasia Galustyan failed to overcome the obstacle of the qualification round of the World Figure Skating Championship kicked off in Saitama, Japan.
In the women’s short program event Galustyan got 47.75 points taking the penultimate, 39th position. 40 athletes competed at short program, 24 of which qualified for the final and on March 22 will perform the free skating program.
In the men’s competition Armenia will be represented by Slavik Hayrapetyan who will compete at short program on March 21. As a result of the draw Slavik Hayrapetyan will be the first to perform the short program.
Along with the athletes and their coaches the championship has also been assisted by president of the Armenia Figure Skating Federation Melanya Stepanyan and vice president Ari Zakarian.