Մարտի 19-25-ը Միլանում (Իտալիա) կանցկացվի գեղասահքի աշխարհի առաջնությունը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանն ասաց, որ Միլանում հանդես կգան Սլավիկ Հայապետյանը եւ Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենեկալ պարային երկյակը: Հայտացուցակում կա նաեւ Անաստասիա Գալուստյանի անունը.
«Սլավիկ Հայրապետյանը, Ալեքսանդր Ուրմանովի գլխավորությամբ, մարզվում է Ադլերում: Նա Միլան կգա հոր` Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Սամվել Հայրապետյանի հետ: Մինչ այդ Սլավիկը մարտի 16-ին հանդես կգա Լյուքսեմբուրգում կայանալիք Coupe de Printemps միջազգային մրցաշարում:
Թինան եւ Սիմոնը Եվրոպայի առաջնությունից հետո մրցաշարերի չեն մասնակցել, նրանք մարզվում են Կանադայում իրենց անհատական մարզիչների գլխավորությամբ»,-ասաց Մելանյա Ստեփանյանը:

С 19 по 25 марта в итальянском Милане пройдет чемпионат мира по фигурному катанию. Соревнования пройдут в категориях мужское и женское одиночное катание, парное фигурное катание и танцы на льду.
Как сообщила пресс-службе НОКА президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян, в Милане выступят Славик Айрапетян и танцевальная пара Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал. В заявке есть имя Анастасии Галустян.
"Славик Айрапетян тренируется в Адлере (РФ), под руководством Александра Урманова. В Милан он приедет вместе со своим отцом, тренером сборной Армении Самвелом Айрапетяном. До этого Славик 16 марта выступит на международном турнире Coupe de Printemps в Люксембурге.
Тина и Симон после чемпионата Европы не выступали на соревнованиях, тренируясь в Канаде под руководством своих личных тренеров", - сказала Мелания Степанян.