Հին վնասվածքը խանգարեց Անդրանիկ Կարապետյանին
Այսօր ծանրամարտի տղամարդկանց Հայաստանի առաջնության երրորդ օրը մարզիկները մրցեցին 85 եւ 94 կգ քաշային կարգերում: Չեմպիոններ եւ մրցանակակիրներ դարձան՝
85 կգ. Հակոբ Մկրտչյան (355 կգ), Կարեն Ավագյան (340 կգ), Վարդան Մանուկյան (330 կգ)
94 կգ. Սամվել Բաբակյան (343 կգ), Կարուշ Ղուկասյան (339 կգ), Արսեն Մարտիրոսյան (325 կգ):
Մրցելույթն անսպասելիորեն ավարտվեց Հայաստանի հավաքականի անդամ Անդրանիկ Կարապետյանի համար: Հաղթողի գլխավոր հավակնորդը պոկում վարժությունում ցույց տվեց լավագույն արդյունք՝ 165 կգ: Սակայն հրումում չկարողացավ բարձրացնել 181, այնուհետեւ 185 կգ քաշերը եւ հրաժարվեց երրորդ մոտեցումից: Տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանի խոսքով, վերջին մարզումների ժամանակ Անդրանիկին վնասվածքը զգացնել էր տալիս:

Сегодня в третий день мужского чемпионата Армении по тяжелой атлетике спортсмены соревновались в весовых категориях 85 и 94 кг. Ниже приводим имена чемпионов и призеров.
85 кг: Акоп Мкртчян (355 кг), Карен Авакян (340 кг), Вардан Манукян (330 кг)
94 кг: Самвел Бабакян (343 кг), Каруш Гукасян (339 кг), Арсен Мартиросян (325 кг).
Неожиданно завершилось выступление члена сборной Армении Андраника Карапетяна. Главный претендент на победу показал лучший результат в упражнении рывок (165 кг). Однако в толчке он не сумел поднять 181, а затем 185 кг, отказавшись от третьей попытки. По словам главного тренера мужской сборной Пашика Алавердяна в ходе последних тренировок Андраника давала знать о себе травма.