Շաբաթ ու կիրակի օրերին կայացավ բասկետբոլի Հայաստանի Ա լիգայի առաջնության 14-րդ տուրի երկու հանդիպում։
Առաջին խաղում «Արթիկը» սեփական հարկի տակ 61։48 հաշվով առավելության հասավ «Ինժեների» նկատմամբ։ Հանդիպման ամենաարդյունավետ խաղացողն Արտավազդ Ղռաթյանն էր («Արթիկ»)։
«Ուրարտուն» իր խաղադաշտում խոշոր՝ 106-68 հաշվով հաղթեց «Գրանդ սպորտին»: Խաղի ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստ ճանաչվեց Էդգար Բաբայանը («Ուրարտու»)։
Տուրի վերջին՝ «Շիրակ»-«Արցախ» հանդիպումը կկայանա երեքշաբթի։ Այդ խաղով կավարտվի Ա լիգայի երկրորդ շրջանը։ Մրցաշարային աղյուսակը միանձնյա գլխավորում է «Ուրարտուն»։
Մարտի սկզբին կմեկնարկեն փլեյ-օֆֆի խաղերը։ «Ուրարտուն» որպես առաջատար բաց կթողնի փլեյ-օֆֆը։ Մյուս վեց թիմերը կպայքարեն կիսաեզրափակիչ անցնելու համար։

Баскетбольная "А" лига: "Урарту" и "Артик" победно завершили второй круг
В субботу и воскресенье состоялись две встречи 14-го тура чемпионата Армении по баскетболу "А" лиги.
В первом матче "Артик" на своей площадке со счетом 61:48 взял верх над "Инженером". Самым результативным игроком встречи стал Артавазд Гратян ("Артик").
"Урарту" дома со счетом 106:68 победил "Гранд Спорт". Самым результативным баскетболистом стал Эдгар Бабаян ("Урарту").
Последний матч тура "Ширак" - "Арцах" состоится во вторник. Этой встречей завершится второй круг "А" лиги. Турнирную таблицу единолично возглавляет "Урарту".
В начале марта стартуют игры плей-офф. "Урарту" в статусе лидера пропустит плей-офф. Остальные шесть команд поборются за выход в полуфинал.