Փետրվարի 16-26-ը հրաձգության Հայաստանի մեծահասակների, երիտասարդների եւ պատանիների հավաքականները Հունգարիայում կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնություններին: Այն հատկապես կարեւոր է պատանի հրաձիգների համար: Նրանք պայքարելու են Բուենոս Այրեսի ամառային պատանեկան օլիմպիական խաղերի ուղեգրերի համար.
«Մեր հրաձիգները լավ մարզավիճակում են: Պատանիներն ի զորու են նվաճել օլիմպիական ուղեգրեր: Դրա համար պետք է զբաղեցնել 1-3-րդ տեղերը: Ալլա Պողոսյանը Մյունխենի մրցաշարում բարձր արդյունք է ցույց տվել: Կարծում եմ ՝ այդ ցուցանիշով նա կարող է վարկանիշ ձեռք բերել»,- ՀԱՕԿ լրատվականիի հետ զրույցում ասաց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը:
Մարզիչը տեղեկացրեց, որ Եվրոպայի առաջնություններում Հայաստանն ընդհանուր առմամբ կներկայացնի 14 մարզիկ:
Մեծահասակներ. Հրաչիկ Բաբայան, Քրիստիան Լաուեր, Իրինա Լաուեր, Մարիամ Միքայելյան (բոլորը՝ հրացան), Լիլիթ Մկրտչյան, Հովհաննես Մարգարյան (երկուսն էլ՝ վազող թիրախ), Նորայր Առաքելյան, Էլմիրա Կարապետյան (երկուսն էլ՝ ատրճանակ)
Երիտասարդներ. Զավեն Իգիթյան (ատրճանակ)
Պատանիներ. Հայկ Բաբայան, Վրեժ Թորոսյան, Նարեկ Ադամյան, Ալլա Պողոսյան (բոլորը՝ հրացան), Բենիկ Խլղաթյան (ատրճանակ)

С 16 по 26 февраля взрослая, молодежная и юношеская сборные Армении по стрельбе в Венгрии примут участие в чемпионатах Европы. Это соревнование особенно важно для юных стрелков. Они будут бороться за путевки на летние юношеские Олимпийские игры в Буэнос-Айресе.
"Наши стрелки в хорошей спортивной форме. Юношам по силам завоевать олимпийские путевки. Для этого нужно занять 1-3 места. Алла Погосян на турнире в Мюнхене показала высокий результат. Думаю, что с этим показателем она может завоевать рейтинг", - сказал в беседе с пресс-службой НОКА главный тренер сборной Сейран Никогосян.
Наставник сообщил, что на чемпионатах Европы Армению в общей сложности представят 14 спортсменов.
Взрослые: Грачик Бабаян, Кристиан Лауэр, Ирина Лауэр, Мариам Микаелян (все - винтовка), Лилит Мкртчян, Оганес Маркарян (оба - бегущая мишень), Норайр Аракелян, Эльмира Карапетян (оба - пистолет).
Молодежь: Завен Игитян (пистолет)
Юноши: Айк Бабаян, Вреж Торосян, Нарек Адамян, Алла Погосян (все - винтовка), Беник Хлгатян (пистолет)