Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի աշխարհի բազմակի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը անձնական գործերով եկել է Երեւան եւ այստեղ կմնա մեկ շաբաթ:
Անվանի բռնցքամարտիկը ներկա է գտնվել բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնության եզրափակիչ մենամարտերին: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Աբրահամը հայտնեց. «Բավականին երկար ժամանակ ռինգում չեմ եղել: Դադար էինք տվել: Հանգստանում էի: Շատ շուտով սկսելու եմ նախապատրաստվել հաջորդ մենամարտին, որը կայանալու է ապրիլի 28-ին, բայց մրցակիցս դեռ հայտնի չէ»:
38-ամյա Աբրահամը արդեն մտածում է պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկի կարիերան ավարտելու մասին.
«Ինձ թվում է՝ երկու-երեք մենամարտից հետո ես էլ կավարտեմ ակտիվ կարիերաս: Բայց սպորտից չեմ հեռանա: Հնարավոր է՝ բռնցքամարտի մենեջեր լինեմ, զբաղվեմ իմ անձնական գործերով», - ասաց «Արթուր Արքան»:

Многократный чемпион мира по профессиональному боксу Артур Абрахам по личным делам приехал в Ереван и останется здесь одну неделю.
Именитый боксер присутствовал на финальных поединках молодежного чемпионат Армении по боксу. В беседе с пресс-службой НОКА Абрахам заявил: "Довольно долгое время меня не было на ринге. Я взял паузу и отдыхал. Очень скоро начну готовиться к следующему поединку, который состоится 28 апреля, но соперник пока неизвестен".
38-летний Абрахам уже думает о завершении карьеры профессионального боксера.
"Мне кажется, после двух-трех боев я тоже завершу активную карьеру. Но из спорта не уйду. Возможно, стану менеджером в боксе, займусь своими лиными делами", - сказал "Король Артур".