Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնության հինգերորդ տուրի միանգամից երեք պարտիա արդյունավետ ավարտվեց, իսկ Ռոբերտ Հովհաննիսյանը պահպանեց առաջատարի դիրքը:
Հինգերորդ տուրի արդյունքները. Մանուել Պետրոսյան-Զավեն Անդրիասյան՝ 0:1, Հայկ Մարտիրոսյան-Հովհաննես Գաբուզյան՝ 1:0, Սամվել Տեր-Սահակյան-Տիգրան Պետրոսյան՝ 1:0, Շանթ Սարգսյան-Կարեն Գրիգորյան, Ռոբերտ Հովհաննիսյան-Տիգրան Հարությունյան՝ ոչ-ոքի, Արման Փաշիկյանն ազատ էր:
Մրցաշարային աղյուսակ. Հովհաննիսյան՝ 4 միավոր, Փաշիկյան՝ 3, Հարությունյան, Սարգսյան, Մարտիրոսյան՝ 2.5-ական, Անդրիասյան, Տեր-Սահակյան, Մ. Պետրոսյան՝ 2-ական, Տ. Պետրոսյան, Գրիգորյան՝ 1.5-ական:
Այսօր վեցերորդ տուրում կհանդիպեն Գաբուզյան-Տեր-Սահակյան, Անդրիասյան-Մարտիրոսյան, Հարությունյան-Պետրոսյան, Գրիգորյան-Հովհաննիսյան, Փաշիկյան-Սարգսյան զույգերը: Պետրոսյանն ազատ է:

В пятом туре мужского чемпионата Армении по шахматам сразу три партии завершились результативно, а Роберт Оганесян сохранил лидерство.
Результаты пятого тура: Мануел Петросян – Завен Андриасян 0:1, Айк Мартиросян – Оганес Габузян 1:0, Самвел Тер-Саакян – Тигран Петросян 1:0, Шант Саргсян – Карен Григорян, Роберт Оганесян – Тигран Арутюнян – ничьи, Арман Пашикян – свободен.
Турнирная таблица: Оганесян – 4 очка, Пашикян – 3, Арутюнян, Саргсян, Мартиросян – по 2,5, Андриасян, Тер-Саакян, М. Петросян – по 2, Габузян, Т. Петросян, Григорян – по 1,5.
В шестом туре 17 января встречаются: Габузян – Тер-Саакян, Андриасян – Мартиросян, Арутюнян – Петросян, Григорян – Оганесян, Пашикян – Саргсян, Петросян – свободен.