Օլիմպիական խաղերից առաջ նման արդյունքը հույս է ներշնչում. Հրաչյա Ռոստոմյան
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանի խոսքով՝ աշխարհի առաջնությունում մարմնամարզիկների գրանցած արդյունքը հույս է ներշնչում Օլիմպիական խաղերից առաջ:
«Պետք է նշեմ, որ սպորտային մարմնամարզությունը հաստատուն քայլերով մտնում է հայկական սպորտի առաջին եռյակ, այնտեղից դուրս թողնելով այնպիսի մարզաձևերի, ինչպիսին ձյուդոն և բռնցքամարտն են: Այս պահի դրությամբ մենք ունենք ըմբշմարտ, ծանրամարտ և արդեն կարող եմ ասել` մարմնամարզություն: Ինչպես գիտեք, նախարարությունից ֆեդերացիային տրամադրվող գումարները շատ չնչին են և թիմը չի կարողանում լիովին ուսումնամարզական հավաքներ անցկացնել: Ուստի ամեն անգամ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ աջակցում է հավաքական թիմին: Երբ ինչ որ կերպ օգնելուց հետո տեսնում ես արդյունքը, սկսում ես կրկնակի ուրախանալ: Նախաօլիմպիական տարում գրանցած նման արդյունքը հույս է ներշնչում Օլիմպիական խաղերից առաջ: ՀԱՕԿ-ը շարունակելու է իր աջակցությունը ցույց տալ բոլոր այն մարզաձևերին, որոնք բարձր են պահում երկրի մարզական հեղինակությունը»,-ասաց ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը:
Մարզիկներին դիմավորելու էին եկել ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը, Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի նախագահ Ալբերտ Ազարյանը, մարզիկներ և հարազատներ:

Hrachyan Rostomyan: This kind of result before the Olympics inspires hope
As said the ANOC Secretary General Hrachya Rostomyan this kind of result before the Olympics inspires hope.
“I have to say that sport gymnastics firmly enters the top 3 sports of Armenia leaving out such sports as judo and boxing. At this moment we succeed in wrestling, weightlifting and already gymnastics. As you know the sums provided to the federation by the Ministry are very small and the team isn’t able to organize training camps. Therefore the Olympic Committee of Armenia headed by the president Gagik Tsarukyan support the team. When you see the results after supporting somehow you rejoice twice. This kind of result before the Olympics inspires hope. The NOC of Armenia will continue to show its support to all those sports that keep high our country’s sport reputation”, said the ANOC Secretary General Hrachya Rostomyan.
The athletes were welcomed by the ANOC Secretary General, Hrachya Rostomyan, the Minister of Sport and Youth Affairs, Gabriel Ghazaryan, the Armenian Gymnastics Federation President, Albert Azaryan, athletes and relatives.