Օլիմպիական խաղերից առաջ նման արդյունքը հույս է ներշնչում. Հրաչյա Ռոստոմյան
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանի խոսքով՝ աշխարհի առաջնությունում մարմնամարզիկների գրանցած արդյունքը հույս է ներշնչում Օլիմպիական խաղերից առաջ:
«Պետք է նշեմ, որ սպորտային մարմնամարզությունը հաստատուն քայլերով մտնում է հայկական սպորտի առաջին եռյակ, այնտեղից դուրս թողնելով այնպիսի մարզաձևերի, ինչպիսին ձյուդոն և բռնցքամարտն են: Այս պահի դրությամբ մենք ունենք ըմբշմարտ, ծանրամարտ և արդեն կարող եմ ասել` մարմնամարզություն: Ինչպես գիտեք, նախարարությունից ֆեդերացիային տրամադրվող գումարները շատ չնչին են և թիմը չի կարողանում լիովին ուսումնամարզական հավաքներ անցկացնել: Ուստի ամեն անգամ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ աջակցում է հավաքական թիմին: Երբ ինչ որ կերպ օգնելուց հետո տեսնում ես արդյունքը, սկսում ես կրկնակի ուրախանալ: Նախաօլիմպիական տարում գրանցած նման արդյունքը հույս է ներշնչում Օլիմպիական խաղերից առաջ: ՀԱՕԿ-ը շարունակելու է իր աջակցությունը ցույց տալ բոլոր այն մարզաձևերին, որոնք բարձր են պահում երկրի մարզական հեղինակությունը»,-ասաց ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը:
Մարզիկներին դիմավորելու էին եկել ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը, Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի նախագահ Ալբերտ Ազարյանը, մարզիկներ և հարազատներ:

По словам генерального секретаря НОК Армении Грачья Ростомяна, результат, показанный гимнастами на чемпионате мира, внушает надежду перед Олимпийскими играми.
«Должен отметить, что спортивная гимнастика твердыми шагами входит в первую тройку армянского спорта, оставляя позади себя дзюдо и бокс. На данный момент у нас есть борьба, тяжелая атлетика и, уже могу сказать, что и гимнастика. Как вы знаете, суммы, которые министерство предоставляет федерации, ничтожно малы, и команда не может проводить полноценные учебно-тренировочные сборы. Поэтому каждый раз сборной оказывает поддержку Национальный олимпийский комитет Армении во главе с Гагиком Царукяном. Когда помощь дает результат, начинаем радоваться вдвойне. Такой результат, показанный в предолимпийский год, внушает надежду перед Олимпийскими играми. НОК Армении продолжит оказывать поддержку всем тем видам спорта, которые высоко держат спортивную честь страны»,-отметил генеральный секретарь НОКА Грачья Ростомян.
Спортсменов встречали генеральный секретарь НОКА Грачья Ростомян, министр спорта и по делам молодежи РА Габриэль Казарян, президент федерации гимнастики Армении Альберт Азарян, спортсмены и родные.