Ուրախ եմ, որ ինձ հաջողվեց Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճել. Հարություն Մերդինյան
Գլազգոյում ընթացող մարմնամարզության աշխարհի վարկանիշային առաջնությանում Հայաստանի ներակայացուցիչ Հարություն Մերդինյանը (նժույգթափեր) դարձել է բրոնզե մեդալակիր:
«Ընդհանուր առմամբ` լավ ելույթ ունեցա: Գոհ եմ: Ամեն ինչ նորմալ էր: Ինչ-որ տեղ սխալներ կային, կարող էի ավելի լավ հանդես գալ: Շատ ուրախ եմ, որ ինձ հաջողվեց Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճել»,- ՀԱՕԿ լրատվական բաժնի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Հարություն Մերդինյանը:
Մարմնամարզիկ Հարություն Մերդինյանը (նժույգթափեր) վարժությունում, հավաքելով 15.500 միավոր, դարձել է մարմնամարզության աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր: Հայ մարմնամարզիկը ապահովել է Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր:

На проходящем в Глазго рейтинговом чемпионате мира по спортивной гимнастике представляющий Армению Арутюн Мердинян (конь) завоевал бронзовую медаль.
«В целом, я хорошо выступил, все было нормально. Были какие-то ошибки, можно было бы выступить еще лучше. Рад, что мне удалось завоевать путевку на Олимпийские игры»,-отметил Арутюн Мердинян в беседе с корреспондентом пресс-службы НОК Армении.
Армянский гимнаст Арутюн Мердинян в упражнение на коне набрал 15.500 очков и стал бронзовым медалистом чемпионата мира по спортивной гимнастике, а также завоевал путевку на Олимпийские игры.