Օլիմպավանում երեկ կայացած Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի համաժողովում նախագահ Արթուր Գեւորգյանը մանրամասն խոսեց հավաքականների որոշ մարզիչների աշխատանքի որակի մասին, անընդունելի համարեց պաճառաբանությունները, թե ֆինանսներ չկան, հավաքներ չեն անցկացվում, մարզումային պայմաններ չկան:
«Մոռացեք այդ խոսակցությունները, գումար միշտ եղել է: Ինչ ծրագիր ներկայացրել եք, ֆեդերացիան կատարել է: Այս շենքը, որտեղ հիմա նստած համաժողով ենք անում, եւ հավաքական թիմը մարզվում է, դա էլ է ձեռքբերում:
Օլիմպավանն ունի միջազգային մակարդակի մարզադահլիճ, որտեղ մարզվում է ազգային հավաքականը: Մենք հավաքներ անցկացնելու իդեալական պայմաններ ունենք Օլիմպավանում: Բոլոր պայմաններն ստեղծված են մեր մարզիկների համար: Նման պայմաններ երբեւէ չի եղել: Մնում է աշխատել եւ լավ աշխատել», - հայտարարեց Արթուր Գեւորգյանը:

На состоявшемся вчера в Олимпаване конгрессе федерации бокса Армении президент Артур Геворгян подробно рассказал о качестве работы некоторых тренеров сборных. Он посчитал недопустимыми доводы о том, что нет финансов, сборы не проводятся, отсутствуют тренировочные условия.
"Забудьте эти разговоры, деньги всегда были. Представленные вами программы федерация выполнила. Это здание, где сейчас мы проводим конгресс и тренируется сборная команда, это тоже приобретение.
Олимпаван имеет спортзал международного уровня, где тренируется национальная сборная. Мы имеем в Олимпаване идеальные условия для проведения сборов. Для наших спортсменов созданы все условия. Подобных условий никогда не было. Остается работать и работать хорошо", - заявил Артур Геворгян.