Գոռ Մինասյան. ՀԱՕԿ նախագահի ուշադրությունը շատ է ոգեւորում
«Երբ կանգնած ես պատվո հարթակին, հատկապես առաջին աստիճանին, եւ հնչում է քո երկրի օրհներգը, աննկարագրելի զգացողություններ ես ունենում»,- «Զվարթնոց» օդանավակայանում ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց ծանրամարտի Մ 23 տարեկանների Եվրոպայի չեմպիոն Գոռ Մինասյանը (105+ կգ):
Ծանրորդը նշեց, որ հատկապես հաճելի էր փոքր ոսկե մեդալ նվաճել հրում վարժությունում.
«Մոտ չորս տարի չէր հաջողվում դա անել, այնպես որ այստեղ էլ նոր զգացողություններ ունեցա: Միշտ հաճելի է գիտակցել, որ լավ գործ ես արել երկրիդ համար, եւ քո պատվին բարձրանում է դրոշը եւ հնչում հայրենիքի օրհներգը»,-նշեց նորընծա չեմպիոնը:
Գոռ Մինասյանը ընդգծեց նաեւ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի՝ անձամբ օդանավակայան գալու եւ ծանրորդների թիմին դիմավորելու կարեւորությունը.
«Մշտապես ցուցաբերվող ուշադրությունը պարոն Ծառուկյանի կողմից, անձամբ ինձ շատ է ոգեւորում եւ խթան է, որ շարունակեմ համառորեն մարզվել եւ հասնել նոր հաղթանակների», - ասաց Գոռ Մինասյանը:

"Когда ты стоишь на пьедестале почета, особенно на первой ступеньке, и звучит гимн твоей страны, испытываешь неповторимые ощущения", - сказал в беседе с пресс-службой НОКА в аэропорту "Звартноц чемпион Европы по тяжелой атлетике до 23 лет в весовой категории 105+ кг Гор Минасян.
Тяжелоатлет рассказал, что ему было особенно приятно завоевать малую золотую медаль в упражнении толчок.
"Уже около 4 лет мне не удавалось это сделать, поэтому здесь я тоже испытал новые чувства. Всегда приятно осознавать, что ты сделал хорошее дело для твоей страны, и в твою честь поднимается флаг и звучит гимн родины", - отметил новоиспеченный чемпион.
Гор Минасян также подчеркнул важность того, что президент НОКА Гагик Царукян лично приехал в аэропорт, чтобы встретить команду тяжелоатлетов:
"Постоянное внимание, которое мы ощущаем со стороны господина Царукяна, лично меня очень воодушевляет и побуждает продолжать упорно тренироваться и достигать новых побед".