«Ուրարտուի» մարզիչ. Արդյունքից գոհ եմ, իսկ խաղից՝ ոչ այնքան
Բասկետբոլի Հայաստանի կանոնավոր առաջնության Ա լիգայի մեկնարկային «Ուրարտու» - ՖԻՄԱ (88-66) խաղից հետո թիմերի մարզիչները պատասխանել են լրագրողների հարցերին։
«Ուրարտու». մարզիչ՝ Սարգիս Ստեփանյան.
«Բավականին ծանր խաղ էր։ Մենք դեռեւս հեռու ենք լավ մարզավիճակից։ Արդյունքից գոհ եմ, իսկ խաղից՝ ոչ այնքան։ Թիմը չկարողացավ իր լավագույն խաղը ցույց տալ։ Երեւի թե մեր հնարավորությունների 50 տոկոսն էլ չօգտագործեցինք։ Կարծում եմ՝ շատ հետաքրքիր առաջնություն է սպասվում։ Մեր թիմի գլխավոր նպատակը, իհարկե, չեմպիոնությունն է»։
ՖԻՄԱ. մարզիչ՝ Դրաստամատ Մուրադյան.
«Առաջնության մեկնարկային խաղն է, գուցե լարվածություն կար։ Շատ երիտասարդ թիմ ունենք, նկատեցի սխալները։ Պաշտպանությունում եւ հարձակման գծում թերություններ կային, պետք է շտկել։ Հաշվի տարբերությունը 20 միավոր է, բայց չեմ կարծում, որ լավ չխաղացինք։ Մեր թիմի նպատակն է` տեղ գտնել մրցանակային եռյակում։ Գիտեմ, որ ուժեղ թիմեր են մասնակցում առաջնությանը։ Այնպես որ, հանդիպումներն անցնելու են դիտարժան պայքարում»։

После стартовой игры регулярного чемпионата Армении по баскетболу в лиге "А" "Урарту" – СКИФ (88:66) тренеры команды ответили на вопросы журналистов.
Тренер "Урарту" Саркис Степанян.
"Игра была довольно тяжелой. Мы пока еще далеки от хорошей спортивной формы. Результатом я доволен, а игрой не очень. Команда не сумела показать свою лучшую игру. Наверное, не использовали и 50% наших возможностей. Думаю, что ожидается очень интересное первенство. Главная цель нашей команды, конечно, - чемпионство".
Тренер СКИФ Драстамат Мурадян.
"Стартовая игра первенства, возможно, было напряжение. У нас очень молодая команда, я заметил ошибки. В линии защиты и нападения имели место недостатки, нужно их исправлять. Разница в счете 20 очков, но не думаю, что мы сыграли плохо. Цель нашей команды – занять место в призовой тройке. Знаю, что в первенстве участвуют сильные команды. Так что, встречи будут проходить в зрелищной борьбе".