Աշխարհի առաջնությանն ենք մեկնում մեր 5 վարկանիշի հետևից. Փաշիկ Ալավերդյան
Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը Ծաղկաձորի մարզաբազայում նախապատրաստվում է աշխարհի վարկանիշային առաջնությանը: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանի խոսքով՝ թիմի տղաները լավ մարզավիճակում են:
«Մենք աշխարհի առաջնությանն ենք մեկնում մեր 5 վարկանիշի հետևից: Գիտենք, որ անցած տարվա 5 վարկանիշ դեռ չի նշանակում, որ ունենք այդ վարկանիշները: Մենք պետք է կարողանանք առաջին հերթին հաստատել այդ տեղերը: Միանշանակ, լավ մարզավիճակում են. տղաներն այնպիսի մարզավիճակում են, ինչպիսին չեն եղել մինչ օրս»,-ՀԱՕԿ լրատվականի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Ալավերդյանը:
Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականն աշխարհի առաջնությանը կմասնակցի հետևյալ կազմով՝ Վանիկ  Ավետիսյան (69 կգ), Տիգրան Մարտիրոսյան, Անդրանիկ Կարապետյան (77 կգ), Սիմոն Մարտիրոսյան (105 կգ), Ռուբեն Ալեքսանյան, Գոռ Մինասյան (+105 կգ):
Հոկտեմբերի 29-ին հավաքականը կմեկնի Կազան՝ հերթական ուսումնամարզական հավաքի: Իսկ արդեն նոյեմբերի 16-ին թիմը կմեկնի Հյուսթոն: Աշխարհի առաջնությունը մեկնարկում է նոյեմբերի 20-ին և կեզրափակվի նոյեմբերի 28-ին:

Пашик Алавердян. На чемпионат мира отправляемся за 5-ю рейтингами
Мужская сборная Армении по тяжелой атлетике готовится к рейтинговому чемпионату мира на спортбазе в Цахкадзоре. По словам главного тренера сборной Пашика Алавердяна, команда в хорошей спортивной форме.
«Мы отправляемся на чемпионат мира за 5-ю рейтингами. Знаем, что прошлогодние 5 рейтингов еще не означают, что они у нас есть. Мы должны в первую очередь потвердить эти места. Однозначно, ребята в хорошей спортивной форме, в лучшей на сегодняшний день»,- отметил Алавердян в беседе с корреспондентом пресс-службы НОК Армении.
Мужская сборная Армении по тяжелой атлетике будет участвовать на чемпионате мира в следующем составе: Ваник Аветисян (69 кг), Тигран Мартиросян, Андраник Карапетян (77 кг), Симон Мартиросян (105 кг), Рубен Алексанян, Гор Минасян (105+ кг).
29-го октября сборная отправится на очередной учебно-тренировочный сбор в Казань, а уже 16-го ноября – на чемпионат мира в Хьюстон. Чемпионат мира стартует 20-го и завершится 28-го ноября.