Այսօր Երեւանի «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացավ ֆուտբոլի 2018 թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Հայաստան-Լեհաստան հանդիպումը: Խաղն ավարտվեց մեր թիմի ջախջախիչ պարտությամբ՝ 1:6:
Հյուրերի կազմում հետ-տրիկի հեղինակ դարձավ Ռոբերտ Լեւանդովսկին (18, 25, 64): Լեհաստանի հավաքականի կազմում գոլի հեղինակներ դարձան նաեւ Կամիլ Գրոսիցկին (2), Յակուբ Բլաշչիկովսկին (58) եւ Ռաֆալ Վոլսկին (89): Մեր թիմի կազմում միակ գոլը Հովհաննես Համբարձումյանի հաշվին է (39):
Հայաստանի հավաքականը 6 միավորով շարունակում է զբաղեցնել Е ենթախմբի նախավերջին՝ 5-րդ տեղը, իրենից հետ թողնելով Ղազախստանի ընտրանուն:
Հոկտեմբերի 8-ին Արթուր Պետրոսյանի սաները Ղազախստանի հավաքականի հետ արտագնա խաղով կավարտեն ընտրական մրցաշարը:

Сегодня на стадионе "Республиканский" в Ереване футбольная сборная Армении в рамках отборочного цикла ЧМ-2018 встречалась с Польшей. Игра завершилась разгромным поражением нашей команды со счетом 1:6.
В составе гостей автором хет-трика стал Роберт Левандовски (18, 25, 64). Также в сборной Польши голы забили Камил Гросицки (2), Якуб Блащиковски (58) и Рафал Вольски (89). Единственный мяч в составе нашей команды на счету Оганеса Амбарцумяна (39).
Сборная Армении с 6 очками продолжает занимать предпоследнее, пятое, место в подгруппе "Е", опережая Казахстан.
8 октября подопечные Артура Петросяна выездным матчем со сборной этой страны завершат отборочный турнир.