Սեպտեմբերի 8-10-ը Երեւանում կկայանա լողափնյա վոլեյբոլի Արեւելյան Եվրոպայի երկրների տղամարդկանց առաջնությունը: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը նշեց, որ առաջնությանը մասնակցելու է 15 թիմ՝ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Բելառուսից, Ուկրաինայից, Վրաստանից, Լիտվայից, Լեհաստանից եւ Իսրայելից.
«Այս առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն Ռազմիկ Հակոբյան եւ Արման Միսկարյան, Աշոտ Բալաբեկյան եւ Անդրե Սիմոնի զույգերը: Մեր տղաները 15 թիմի մեջ վարկանիշով 7-րդն են: Կարծում եմ՝ մինչեւ քառորդ եզրափակիչ կհասնենք: Բավականին ուժեղ մրցաշար է, որը 2020 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերի համար վարկանիշային է:
Առաջնությանը սպիտակ քարտով իրավունք ունի մասնակցելու մեկ թիմ, որն Իսրայելի հավաքականն է»,- ասաց Կարեն Ասմարյանը:
Օգոստոսին վերջին Մ 18 տարեկան տղաների Հայաստանի հավաքականը Ռուսաստանում մասնակցել էր Եվրոպայի առաջնության նախընտրական փուլին։ Հայ պատանիները պարտություններ էին կրել.
«Վիճակահանությունն այնքան էլ մեր օգտին չէր: Բայց, ունեցանք բավարար միավորներ՝ հաջորդ տարի միանգամից ընդհանուր խմբում խաղալու համար»,- նշեց Կարեն Ասմարյանը:

С 8 по 10 сентября в Ереване состоится мужской чемпионат по пляжному волейболу стран Восточной Европы. В беседе с пресс-службой НОКА генеральный секретарь Федерации волейбола Армении Карен Асмарян отметил, что в первенстве примут участие 15 команд из Армении, России, Беларуси, Украины, Грузии, Литвы, Польши и Израиля.
"На этом чемпионате представят пары Размик Акопян/Армен Мискарян и Ашот Балабекян/Андре Симони. Наши ребята 7-е по рейтингу среди 15 команд. Думаю, до четвертьфинала дойдем. Довольно сильное соревнование, являющееся рейтинговым для летних Олимпийских игр 2020 года в Токио.
В чемпионате имеет право участия по "белой карте" одна команда, которой стала сборная Израиля", - сказал Карен Асмарян.
В конце августа юношеская сборная в России участвовала в предварительном раунде чемпионата Европы. Армянские пляжные волейболисты потерпели поражение.
"Жеребьевка была к нам не так уж благосклонна. Но набрали достаточно очков, чтобы в следующем году сразу выступать в общей группе", - отметил Карен Асмарян.