Հովհաննես Բաչկով. Այս անգամ չհաջողվեց պատվո հարթակի առաջին աստիճանին կանգնել
Լուսադեմին Հայաստանի ազգային հավաքականի բռնցքամարտիկներ Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ քաշային կարգ) եւ Կարեն Տոնականյանը (60 կգ) Համբուրգում անցկացված աշխարհի առաջնությունից վերադարձան Երեւան:
Աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը ՀԱՕԿ լրատվականին ասաց.
«Այս անգամ ոսկի նվաճել չհաջողվեց: Բավարարվեցի բրոնզով: Բայց ամեն ինչ կանենք, որպեսզի առաջ գնանք: Կուբացու հետ ավելի շատ մենամարտում էի կամքի ուժով, քանի որ ընթացքում զգում էի, թե որքան հոգնածություն կար մեջս: Չէի հասցրել վերականգնվել: Սա արդարանալու համար չեմ ասում: Եվրոպայի առաջնությունից շատ քիչ ժամանակ էր անցել եւ չէի հասցրել վերականգնվել: Մոնղոլ եւ ղազախ մրցակիցներիս հետ էլ ավելի շատ էներգիա էի ծախսել: Սրանք կապված են միմյանց հետ: Ի վերջո, օրգանիզմի հետ գործ ունենք: Այդ մենամարտում կուբացին իրեն ավելի լավ էր զգում»:
Կարեն Տոնականյանն ավելի քչախոս էր: Նա դժգոհ է իր մասնակցությունից.
«Չստացվեց: Աշխարհի առաջնությունում թույլ բռնցքամարտիկներ չկան, բոլորն էլ գալիս են վարկանիշով՝ ընտրված մարզիկներ են: Թե ինչը եւ ինչու չստացվեց, մարզիչների հետ կվերլուծենք եւ կաշխատենք հետագայում թույլ տրված սխալները չկրկնել», - ասաց նա:

Оганес Бачков: В этот раз не удалось встать на высшую ступень пьедестала почета
На рассвете боксеры национальной сборной Армении Оганес Бачков (весовая категория 64 кг) и Карен Тонаканян (60 кг) вернулись в Ереван с прошедшего в Гамбурге чемпионате мира.
Бронзовый призер мирового первенства Оганес Бачков сказал пресс-службе НОКА:
"В этот раз золото завоевать не удалось. Довольствовался бронзой. Но мы сделаем все, чтобы двигаться вперед. С кубинцем я бился больше за счет силы воли, чувствуя, насколько сильно я устал. Не успел восстановиться. Говорю это не для оправдания. После чемпионата Европы прошло очень мало времени, и я не успел восстановиться. С соперниками из Казахстана и Монголии также было потрачено много энергии. Все это взаимосвязано. В конце концов, имеем дело с организмом. В том поединке кубинец чувствовал себя лучше".
Карен Тонаканян был немногословен. Он недоволен своим выступением. "Не получилось. Слабых боксеров на чемпионате мира нет. Все приезжают с рейтингом - отобранные спортсмены. Что и почему не получилось, будем анализировать с тренерами. Постараемся в дальнейшем не повторять сделанных ошибок", - сказал он.