Բասկետբոլի 2019 թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Սլովակիայի նկատմամաբ հաղթանակից հետո Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցեւիչը ամփոփել է խաղի արդյունքները:
«Մենք շատ լավ խաղացինք պաշտպանությունում, տղաներին շատ լավ տրամադրել էինք խաղին եւ նշել, որ եթե ցանկանում ենք հաղթել, պետք է լավ գործել պաշտպանությունում: Այսօր տղաներն անձնուրաց խաղացին:
Պետք է նաեւ շնորհակալություն հայտնենք Անդրանիկ Չրաբաշին, ով վնասվածք ուներ, նա չէր մարզվել հանդիպումից առաջ, բայց շատ լավ հանդիպում անցկացրեց, եւ արեց ամեն ինչ, որ իր թիմը հաղթի այս խաղում:
Կարծում եմ, որ մեր ենթախմբում շատ խճճված վիճակ է, քանի որ, այսօր Շվեդիան հյուրընկալվելիս հաղթել է Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի հավաքականին:
Շարունակում եմ պնդել, որ Սլովակիան լավ թիմ է, այս ենթախմբում ընդհանրապես շատ ուժեղ թիմեր են հավաքավել, մենք արդեն 3 հաղթանակ ունենք , բայց դեռ պետք է մյուս հանդիպումներում էլ հաղթենք, որպեսզի կարողանանք խմբից դուրս գալու խնդիրը լուծել:
Վիճակագրությունից մեկ կարեւոր փաստ նշեմ. Մրցակիցը հանդիպման ընթացքում 19 անգամ կորցրել է գնդակը, իսկ մենք ՝ 9: Դա ցույց է տալիս, որ մենք շատ ուշադիր ենք խաղացել եւ ստիպել մրցակցին հանդիպման ընթացքում ավելի շատ սխալվել»,- Բավցեւիչի խոսքը մեջբերում է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը:

Никша Бавцевич: Мы действовали самоотверженно
После победы над сборной Словакии в отборочном раунде чемпионата мира 2019 года по баскетболу главный тренер национальной сборной Армении Никша Бавцевич подвел итоги игры.
"Мы очень успешно сыграли в защите. Хорошо настроили ребят, отметив, что если желаем победить, нужно хорошо действовать в защите. Сегодня ребята сыграли самоотверженно.
Нужно также поблагодарить Андраника Чарабаша, который из-за травмы не тренировался перед встречей, но провел очень хороший матч, сделав все, чтобы его команда победила в этой игре.
Думаю, что в нашей подгруппе очень запутанная ситуация, поскольку сегодня Швеция в гостях обыграла Боснию и Герцеговину.
Продолжаю утверждать, что Словакия являетя хорошей командой. В этой подгруппе вообще собрались очень сильные команды. У нас уже три победы, но еще нужно победить и в других встречах, чтобы суметь решить задачу выхода из группы.
Отмечу один важный факт из статистики: соперник в ходе встречи совершил 19 потерь мяча, мы - 9. Это показывает, что мы играли очень внимательно и вынудили соперника больше ошибаться в ходе встречи", - приводит слова Бавцевича пресс-служба Федерации баскетбола Армении.