Բռնցքամարտի մինչեւ 18 տարեկան երիտասարդների հավաքականի ավագ մարզիչ Դերենիկ Ոսկանյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում մեկնաբանեց այդ տարիքային խմբի հանրապետության առաջնության արդյունքները եւ խոսեց Եվրոպայի առաջնությանը թիմի նախապատրաստական ծրագրերի մասին:
«Երկրի առաջնությունը նորմալ անցավ, որի գլխավոր նպատակը ուժեղագույն բռնցքամարտիկներին որոշելն էր: Կառանձնացնեի 56, 64 եւ 69 կգ քաշային կարգերի հաղթողներին:
Այժմ կպատրասվենք հոկտեմբերի 15-ից 23-ը Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Աշխարհի առաջնություն այս տարի չի անցկացվելու:
Նախապատրաստական փուլի շրջանակներում Երեւանում (հուլիս) եւ Ծաղկաձորում (օգոստոս) ուսումնամարզական հավաքներ կանցկացնենք: Սեպտեմբերին, մարզիկներն ուժերը կփորձեն Ուկրաինայի Բերդիչեւ քաղաքում կայանալիք միջազգային մրցաշարում»,- ասաց Դերենիկ Ոսկանյանը:

Старший тренер юниорской (до 18 лет) сборной Армении по боксу Дереник Восканян в беседе с пресс-службой НОКА прокомментировал итоги чемпионата республики в этой возрастной категории и рассказал о планах подготовки команды к чемпионату Европы.
"Первенство страны прошло нормально, выполнив главную цель – определить сильнейших боксеров. Отмечу победителей в весовых категориях 56, 64 и 69 кг.
Теперь будем готовиться к чемпионату Европы, который пройдет с 15 по 23 октября в турецкой Анталье. Первенство мира в этом году проводиться не будет.
В рамках подготовки проведем учебно-тренировочные сборы в Ереване (июль) и Цахкадзоре (август). В сентябре ребята попробуют свои силы на международном турнире в украинском Бердичеве", - рассказал Дереник Восканян.